Kuba przeprowadzi referendum ws. małżeństw osób tej samej płci

Opublikowano: 24.07.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 556

Parlament kubański poparł reformę prawa rodzinnego. Projekt ustawy sugeruje możliwość macierzyństwa zastępczego i wzmocnienia praw dzieci, osób starszych i kobiet.

Kuba przeprowadzi referendum w sprawie legalizacji małżeństw osób tej samej płci i rozwiązania macierzyństwa zastępczego. Głosowanie nad nową ustawą o stosunkach rodzinnych zaplanowano na 25 września br., ogłosił w piątek 22 września br. parlament narodu wyspiarskiego.

Homero Acosta, sekretarz Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej, wyraził przekonanie, że kubańscy wyborcy zaaprobują „rewolucyjne, inkluzywne i demokratyczne prawo”. Tego samego dnia Zgromadzenie Narodowe Władzy Ludowej głosowało za szeroko zakrojonymi poprawkami do prawa rodzinnego, aby umożliwić małżeństwa osób tej samej płci, rozszerzyć prawa kobiet i zwiększyć ochronę dzieci i osób starszych. Między innymi ma to również umożliwić parom jednopłciowym adopcję dzieci.

Zakłada się, że nowe prawo zastąpi zasady prawa rodzinnego obowiązujące od 47 lat. Władze kubańskie zamierzały włączyć normę dopuszczającą małżeństwa osób tej samej płci do nowej konstytucji, która została przyjęta w 2019 r., ale zrezygnowała z niej w obliczu oporu ze strony przedstawicieli kościołów i ugrupowań konserwatywnych. Homoseksualizm od dawna jest na Kubie tematem tabu. Po rewolucji z 1959 r. mniejszości seksualne zostały napiętnowane, a ich przedstawicieli umieszczono w „obozach reedukacyjnych” i nie wpuszczono do służby cywilnej.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.