Ku idiokracji marsz!

Opublikowano: 18.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 667

Jednym z pierwszych zagadnień, jakim zajęła się nowa władza, były zmiany w systemie edukacji. Minister Barbara Nowacka zapowiedziała w pierwszej kolejności zakaz prac domowych w szkołach podstawowych (w klasach I-III, a w wyższych klasach zadania domowe mają być tylko dla chętnych). Kolejnym krokiem reformy edukacji w Polsce ma być „odchudzenie” podstawy programowej, która zdaniem nowej minister jest obecnie „przeładowana”. Dlatego dzieci nie będą się już uczyć np. o Powstaniu Wielkopolskim, które choć było jednym z nielicznych wygranych w naszej historii, najwyraźniej uznano w MEN za mało ważne. Spowodowało to jednak liczne protesty nauczycieli i rodziców. I to nie tylko tych, o konserwatywnych poglądach. Na dodatek trwa upadek autorytetu nauczyciela, co wpisuje się w plany kształtujących umysły młodzieży rewolucjonistów. „Reformy” nowej władzy mogą ten stan tylko utwierdzić, bowiem nauczyciel niedługo nie będzie mógł już niczego od uczniów wymagać. O tym, czy ograniczanie zakresu materiału nauczanego w polskich szkołach doprowadzi w końcu do idiokracji, w kolejnym odcinku z cyklu „Dokąd Zmierzamy?” opowie Dariusz Rozwadowski, publicysta, nauczyciel i współautor „Encyklopedii antykultury”.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 18.02.2024 13:54

    Głupimi łatwiej sterować z telewizora. Niemcy mieli kiedyś takie plany, żeby Polak umiał liczyć tylko do 500 i narysować swoje nazwisko. Niemcom się nie udało to co teraz tuskovaginet wprowadza:) Tak wybraliście demokratycznie:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.