Kto zastąpi Zbigniewa Ziobro?

Opublikowano: 21.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1275

Ważą się losy Zbigniewa Ziobro w rządzie. Dzisiaj odbędzie się posiedzenie kierownictwa PiS, na którym zapadnie ostateczna decyzja, co dalej z koalicją i ministrem sprawiedliwości.

Głosowanie ws. „Piątki dla zwierząt” ujawniło kryzys między PiS a jego koalicjantami. Jednak jak mówi szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski aktualna sytuacja nie została spowodowana bezpośrednio przez ustawę o ochronie zwierząt (najprawdopodobniej chodzi o sprzeciw wobec prawa do bezkarności dla rządu – przypis WM). Dodał jednak, że PiS rozpatruje różne scenariusze, jeśli chodzi o przyszłe losy Zjednoczonej Prawicy: gotowe zarówno na rząd mniejszościowy, jak i na wcześniejsze wybory.

W piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że prowadzone od dwóch tygodni „mozolne rozmowy”, które miały doprowadzić do rekonstrukcji rządu, załamały się po głosowaniach ws. ustawy, na której PiS zależało. Na pytanie, co musiałby zrobić lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro, żeby sytuacja się zmieniła, odpowiedział, że teraz nie wie. „Wszystkie nasze ustalenia zawisły w próżni w pewnym sensie” – dodał.

„Decyzja, czy dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry, zapadnie podczas poniedziałkowego spotkania kierownictwa naszej partii. Na ten moment szanse są 50 na 50” – powiedział PAP jeden ze współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Jeśli kierownictwo zdecyduje o usunięciu Ziobry z rządu, a jego partii ze Zjednoczonej Prawicy, wtedy najpoważniejszym kandydatem na nowego ministra sprawiedliwości będzie Przemysław Czarnek” – dodał polityk PiS.

Według doniesień medialnych nowym szefem resortu sprawiedliwości ma zostać poseł PiS Przemysław Czarnek, dotychczasowy wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości.

Jak donosi Polsat News, pod uwagę brana jest także kandydatura posłanki i przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber GoldMałgorzaty Wassermann.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. radical3dom 21.09.2020 12:20

  Odpowiedź na pytanie w tytule: Georgetta Mosbacher lub inny namiestnik usa, niebawem naszym krajem będą rządzic zza granicy!

 2. Maximov 21.09.2020 13:34

  Moim zdaniem raczej jest to usprawiedliwienie oddania władzy w ręce opozycji.
  Nadchodzi bardzo poważny kryzys gospodarczy spowodowany wyimaginowanym Covidem
  i PiS chce się wymiksować z odpowiedzialności i z przeprowadzenia Polski przez ten ciężki czas.
  Niech opozycja się męczy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.