Kto zastąpi Benjamina Netanjahu?

Opublikowano: 06.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1143

Nir Barkat, izraelski minister gospodarki w rządzie Benjamina Netanjahu, oświadczył, że w świetle toczącej się wojny, partia Likud wymaga zmian. On sam nie zamierza udzielić poparcia premierowi. Zapowiedział również, że nie poprze propozycji budżetu w głosowaniu.

youtube.com/watch?v=9KhmAGkW7tM

Nowe wybory powinny odbyć się zaraz po zakończeniu wojny. Zapowiedział też: „Nie poprę już więcej Netanjahu. Po wyborach musimy otworzyć się na ludzi, by odzyskać ich zaufanie”.

Barkat zamierza dążyć do objęcia przywództwa w partii, choćby nawet Netanjahu nie zrzekł się swej funkcji. Jak uzupełnił, chodzi mu głównie o zdecydowaną przewagę w zakresie przygotowania merytorycznego, jakie posiada, a które pozwala mu czuć się człowiekiem kompetentnym w kwestiach ekonomicznych. Groźba podważenia zasadności przyjęcia budżetu wynika z uwzględnionych w nim nadmiernych wydatków wojskowych. Dyskusja nad niedostatkami budżetu zapowiedziana jest w bieżącym tygodniu.

Poza głosem Nira Barkata pojawiło się szereg innych wniosków domagających się ustąpienia aktualnego premiera z zajmowanego stanowiska. Kilku byłych dowódców jednostek specjalnych dołączyło do grona przeciwników premiera, oczekując jego rezygnacji.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 06.12.2023 12:21

    Oj bo jeszcze was ten stary cwaniak zadziwi!

  2. replikant3d 06.12.2023 18:31

    Ten psychol nie odejdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.