Kto przedziurawił Sojuza?

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1598

Komisja badająca przyczyny pojawienia się dziury w przycumowanym do MSK statku kosmicznym Sojuz wykluczyła wadę produkcyjną. Na antenie Pierwszego Kanału poinformował o tym szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin.

Eksperci potwierdzili, że dziura w statku pojawiła się w wyniku świadomych działań, w związku z czym jest rozpatrywana tylko ta wersja. Druga komisja, która już przystąpiła do pracy, ustali, gdzie dokładnie zrobiono otwór. Rogozin przypomniał, że 15 listopada członkowie załogi stacji orbitalnej wyjdą w otwartą przestrzeń kosmiczną, żeby zbadać otwór. Dodał, że nie może komentować przebiegu śledztwa przed jego zakończeniem ze względu na odpowiednie porozumienie z NASA.

Z kolei wiceszef Roskosmosu Siergiej Krikalew oznajmił, że otwór z 50-procentowym prawdopodobieństwem powstał w kosmosie. Krikalew dodał, że załoga stacji ostro reaguje na publikacje w mediach na temat wersji pojawienia się otworu.

Zdjęcie: NASA.gov
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

“otwór pojawił się w kosmosie z 50% prawdopodobieństwem” – cóż za politycznie poprawne wskazanie na “nich” jako odpowiedzialnych za celowe uszkodzenie.