Kto poniża Ukrainę?

Opublikowano: 27.06.2017 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 289

Daleki jestem od bezmyślnego stręczenia się Ukrainie z przyjaźnią, czy przerabiania na siłę Semena Petlury na symbol rzekomej współpracy i wspólnego etosu, bo więcej w tym polskiego chciejstwa niż prawdy.

To, że większość Ukraińców nie ma zapewne czarnego podniebienia i nie dyszy chęcią poderżnięcia mi gardła (rezaj pomału, bo to mój znajomy) to wprawdzie dobry początek, choć nie wystarcza, żeby się od razu rzucać sobie w objęcia. Tym niemniej, choćby ze względu na pewną wspólnotę historyczną, ale też i ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości nie godzę się, żeby cały kilkudziesięciomilionowy naród potępiać w czambuł, poniżać i ośmieszać. A tymczasem, aczkolwiek owo poniżanie i ośmieszanie wychodzi ze środowisk banderowskich, to odbywa się przy bierności, jeśli wręcz nie aprobacie polskich władz i na to mojej zgody nie ma!

Kompleks niższości ma różne oblicza. W przypadku naszego, polskiego narodu, mimo iż naprawdę nie mamy się czego wstydzić, to przez ćwierć wieku dzierżąca faktyczny monopol medialny żydokomuna pod postacią michnikowszczyzny prała nam mózgi i zaszczepiała i hodowała takie kompleksy niższości, jakie tylko mogła, wychodząc ze słusznego skądinąd założenia, że stale bitym i poszturchiwanym narodem o zaniżonej samoocenie łatwiej jest sterować i używać go do swoich celów. Monopol michnikowszczyzny to już szczęśliwie przeszłość, ale leczenie z traumy i kompleksów trwa do dzisiaj. I jesteśmy tu w o tyle lepszej sytuacji od Ukraińców, że wystarczy nam poznać prawdziwą, niezakłamaną historię Polski i Polaków, by odzyskać wiarę w siebie (nieprzypadkowo ofiarą reformy edukacyjnej poprzednich rządów padła polska historia i literatura). [Może powinienem sprostować – mamy bowiem wstydliwe elementy w naszej historii, takie jak naiwność, safandulstwo, tudzież mówiąc współczesnym żargonem „samozaoranie” własnego państwa skutkiem praktycznej likwidacji władzy centralnej – to nie Moskale, ani nawet rzeczywisty inicjator rozbiorów czyli Prusy były odpowiedzialne – brak centralnej władzy wykonawczej doprowadził do takiego zmurszenia, że – za Ziemkiewiczem – wystarczyło popukać w mapę i zadziwiająca kiedyś swoją potęga Rzeczpospolita wysypała się jak trociny].

Nasi południowo-wschodni sąsiedzi są w nieco trudniejszym położeniu i dlatego muszą sobie nieco dopowiadać. Pamiętam, jak za komuny śmieliśmy się, że we wszystkim pierwsi byli uczeni radzieccy: był i matematyk Pietia Goras Grekawicz, i Archi(mandryta) Miedes, i astronom Kola Piernikow, i podróżnik Wasia Dagama i Jewgienin Klozetow od toalet i twórca kalesonów Igor Gołodupcew i Aleksander Puszkin, który prócz poezji (której nikt nie zji) razem z Sergiejem Aluminiowem wymyślił puszkowane piwo itp (por. też Tales Miletu, Sedes z Bakelitu, Bidet z Cedetu czy wreszcie dość niedawno Gliński z Tabletu). Najbardziej enigmatycznym radzieckim uczonym był niejaki Dworcow, do dziś mający swoją ulicę w prawie każdym polskim mieście – ul. Dworcowa. Dziś okazuje się, że wszyscy ci uczeni radzieccy to byli tak naprawdę Ukraińcy, podobnie zresztą jak faraon Ramzenko, przebudzony Buddenko z kozackiego plemienia Budinów, mówiący po ukraińsku Pan Jezus oraz jego ukraińscy uczniowie Petro, Iwan, Choma (nie mylić z prezydentem Przemyśla), Matwij itd. Wszystko to być może i cytując typowego banderowca przyłapanego na ewidentnym fałszowaniu historii: „zostawmy to do zbadania historykom” (oczywiście historykom banderowskim pokroju zwykłego kłamcy Wiatrowycza, zapewne jak cały jego instytut finansowanego z polskich pieniędzy)

I mam tylko jeden szkopuł: skoro wybitnych Ukraińców było więcej niż wszystkich uczonych radzieckich z PRL-owskich dowcipów razem, wziętych, to dlaczego mamy dawać wiarę kłamstwu, jakoby dzisiejsza Ukraina nie miała innych wzorców jak tylko odrażający zbrodniarze i ludobójcy pokroju Bandery i Szuchewycza (nasza ziemia, nasi bohaterowie). Czyli mając do wyboru faraona Ramzenkę II Wełykoho, który na czele swoich taborów (zwanych wówczas rydwanami) potykał się dzielnie pod ukraińską twierdzą Kadesz z kozakami hetyckiego króla Muwatallija takoż Druhoho, mając do wyboru takich Ukraińców jak Budda, Pitagoras, Pan Jezus, Attyla, Mahomet, Kopernik i Einstein, upierają się przy terroryście, zbrodniarzu wojennym i agencie Abwehry, Stepanie Banderze?

To zupełnie tak, jakby Anglicy upierali się („nasza Wyspa, nasz Kuba”), że największym Anglikiem wszech czasów był Kuba Rozpruwacz chlastający londyńskie dziwki nożem (a swoją drogą, patrząc na jego modus operandi wszystko wskazuje na to, że i on był Ukraińcem) albo że największymi Polakami byli Wampir z Zagłebia i Wampir z Bytomia i że ten ostatni powinien mieć swoją tablice pamiątkową na elewacji bytomskiego liceum, zupełnie jak Szuchewycz we Lwowie (na tej samej zasadzie brakuje jeszcze pamiątkowej tablicy poświęconej Hitlerowi na elewacji wrocławskiej Synagogi Pod Białym Bocianem czyli ulubionego miejsca modlitw prezydenta Dutkiewicza).

Powyższy tekst jest oczywiście napisany w konwencji szyderczo-żartobliwej, ale mówienie o braku innych bohaterów niż terroryści i zbrodniarze to – cytując Józefa Bąka zeznającego przed komisją sejmową – LIPA. Bohaterów można wymyślić, zawłaszczyć (mamy przecież wspólną historię i Ukraińcy chcąc mogliby podpiąć się pod co drugiego hetmana wielkiego walczącego z Tatarami czy Turkami, można nawet od biedy, z braku laku, wyciągnąć z lamusa Semena Petlurę, ale jak widzimy, nikt we Lwowie nie organizuje marszy braterstwa z Polską, z herbami unii hadziackiej, z herbami powstania styczniowego, ze wspólnym portretem Petlury i Piłsudskiego, jest za to SS Galizien itp. A przecież zamiast odznaczać bandytów i oprychów z piekła rodem, Kijów mógłby odznaczyć pośmiertnie profesora Wiktora Poliszczuka i innych.

Ukraina owszem, jest dziś „poniżana”, ale przez banderowskie bydło (normalni, prawi Ukraińcy muszą jeszcze na miano naszych przyjaciół i braci zapracować, ale są takimi samymi ludźmi jak my, w odróżnieniu od banderowskiej gangreny, niegodnej miana człowieka), przez żydowsko-niemieckiego agenta Kliczkę, który przeforsował nazwanie kijowskiej arterii imieniem zbrodniarza-ludobójcy, poniża Ukrainę banderowski mer Lwowa, który ma czas, żeby wznosić zaciśniętą pięść na cmentarzu w Przemyślu, ale już poradzić sobie z wywozem śmieci nie potrafi, co za chwilę będzie skutkowało epidemią tyfusu i in., poniża Ukrainę prymitywny niedouk i kłamca Wiatrowycz, poniża zbanderyzowana cerkiew ukraińska, która dawno zaparła się już Chrystusa i służy szatanowi, poniża kłamca i negacjonista wołyński Tyma, jedną ręką grabiący pieniądze z polskiego budżetu (jak długo jeszcze?), a drugą grożący Polakom kolejną rzezią, poniża potomek wysiedleńca z Akcji „Wisła”, niedorzecznik Adam Bodnar, poniża Jarosław Młodszy czyli Gowin i inna gówniarzeria, blokująca penalizację banderyzmu w Polsce, Ukraina poniżana jest dziś przez panią Katarzynę Gójską-Hejke i jej redakcyjnych kolegów, przez Sakiewicza przyjmującego z dumą odznaczenie ukraińskiej bezpieki (o KGB-owskich wszak korzeniach), przez „tańczącego z rabinami” prezydenta Wrocławia, dla którego masowa imigracja z Ukrainy ma być lekarstwem na „polski nacjonalizm” itd itd

Poniża dziś Ukrainę każdy, kto choćby toleruje banderowską narrację i tym sposobem nie pozwala temu nieszczęśliwemu krajowi oczyścić się z zatruwającego go gadziego jadu.

Dziś bowiem nie tylko każdy miłośnik Ukrainy (a przecież mamy ich w Polsce tak wielu, a w PiS-ie wręcz nadreprezentację, chyba więcej niz miłośników Polski i Polaków), ale każdy przyzwoity człowiek z zachowaną choćby resztką rozumu i sumienia, powinien aktywnie walczyć o to, by banderyzm – podobnie jak inne formy zbrodniczego nazizmu – zostały wypalone z oblicza ziemi choćby ogniem i żelazem.

I dopiero wtedy Ukraina będzie wolna.

Autorstwo: MacGregor
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robi1906
Użytkownik

MacGregor,
po pierwsze, to cieżko zajarzyć o co ci chodzi, masz tezę i pod nią piszesz,
ciężko mi zakumać co chcesz osiągnąć,
a teraz zacytuję:

(normalni, prawi Ukraińcy muszą jeszcze na miano naszych przyjaciół i braci zapracować, ale są takimi samymi ludźmi jak my, w odróżnieniu od banderowskiej gangreny, niegodnej miana człowieka).

Moim zdaniem,
Ukraińcy z Donbasu, czy walczący w Odessie byli i są moimi braćmi,
(ja wiem że ukrainiec to sztuczna nazwa, tak jak żyd czy niemiec).

Rusinom z Kijowa, trzeba mówić gdzie są ich korzenie i że nie mają się czego wstydzić, mają chwalebną przeszłość (oprócz oczywiście napaści na Lechię, czyli na moje państwo),
ale zniszczyli, co trzeba zawsze podkreślać, plemiona Chazarskie,
ale zamiast ich wszystkich wybić,
pozostawili ich przy życiu, co rusinom odbiło się czkawką,
Chazarzy tysiąc lat pózniej odwdzięczyli się im “Wielki głodem” jak i bolszewikami, czy teraz banderowcami.
przypomnę, że banderowcy zamordowali 70 tysięcy ukraińców (czyli swoich, jakby się wydawało, ale dla Chazarów, Słowianie nigdy nie byli swoi),
dlaczego jestem pewny że to Chazarzy a nie Słowianie byli przyczyną naszego mordowania, może dlatego,
że chazarzy to taki sam “naród” jak niemiec,
ten sam język,
ta sama wierna miłość dla władzy,
ten sam sztuczny narodowy twór,
ta sama łatwość mordowania niewinnych.

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Rusinów to na Ukrainie od dawna niezbyt wielu.

w Polsce mamy prawie 60 tysiecy ludzi z nazwiskiem Mazur – co określa ich pochodzenie (Mazowsze, nie Mazury)

na Ukrainie takich nazwisk jest 20 tysięcy.

oraz wiele innych, polskich.

Ukraina, jako teren graniczny, była przez stulecia jałowa, nękana ciągłymi najazdami i napadami – Mongołów, Tatarów, Chazarów, Osmanów….

wszelkie akcje osiedleńcze prowadziła Rzeczpospolita – Korona, magnaci, niezależni zasadźcy.
a później trochę Rosja, na końcu zamieszało ZSRR.

więc kto tak naprawdę mieszka na Ukrainie…. ?