Kto okradł policję? Z kasy zniknęły ogromne pieniądze

Opublikowano: 02.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2345

100 tys. złotych – tyle zniknęło z Pracowniczej Kasy Oszczędnościowej żyrardowskiej Policji. O sprawie została powiadomiona prokuratura.

Pieniądze w Pracowniczej Kasie Oszczędnościowej pochodziły ze składek czynnych i emerytowanych funkcjonariuszy komendy policji w Żyrardowie, a także jej cywilnych pracowników. Okazało się, że z Kasy zniknęło ok. 100 tys. złotych. W tym momencie nie wiadomo, ile osób w związku z tym zostało poszkodowanych.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, o sprawie funkcjonariusze policji z komendy w Żyrardowie zawiadomili prokuraturę. „Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie zarząd Pracowniczej Kasy Oszczędnościowej” – podała w rozmowie z gazetą st. sierżant Patrycja Sochacka.

Prokuratura została powiadomiona w czwartek 27 kwietnia. Teraz śledczy mają zbadać dokumentację i przesłuchać świadków, którzy mieli dostęp do dokumentów.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku prok. Iwona Śmigielska-Kowalska stwierdziła jednak, że „zawiadomienie było lakoniczne”. „Nie zawierało załączników, nie opisywano w nim mechanizmu, jakim mogli posłużyć się sprawcy. To będzie przedmiotem wyjaśnień. Prokuratura zażąda dokumentacji dotyczącej funkcjonowania kasy, będzie ustalać, jaki był zakres zadań związany z tym funduszem” – dodała.

Prawdopodobnie jednak sprawą zajmie się nie tylko prokuratura, lecz także funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Jak podało RMF FM, wynika to z faktu, że „podejrzenia na tym etapie mogą dotyczyć bardzo szerokiego kręgu osób”.

Autorstwo: MMC
Na podstawie: Wyborcza.pl, RMF FM
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. jazzira 02.05.2023 14:56

    “podejrzenia na tym etapie mogą dotyczyć bardzo szerokiego kręgu osób” – 100tys. zł. do podziału – to ciekawe po ile wyszło na łebka? A może remont gabinetu KGP w W-wie za te fundusze zrobili ?

  2. replikant3d 02.05.2023 14:57

    Cha,cha,cha!!! Mocne! Może wreszcie zrozumieją że WSZYSCY są okradani w jawny i niejawny sposób! To nie była ,,amatorska,, robota! Dlatego pewnie winnych nie znajdą..

  3. Kaczor3333 02.05.2023 15:00

    U szeryfa Zbynia, takie rzeczy pod jego nosem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.