Kto nie chce pokoju, ten chce wojny!

Opublikowano: 27.02.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3825

W słowackich miastach odbyły się protesty „Marszu dla pokoju”. Seria protestów przeciwko NATO, uzbrajaniu Ukrainy i poprawie stosunków z Rosją rozpoczęła się 3 lutego i potrwa do 3 marca, kiedy to przed ambasadą USA w Bratysławie odbędzie się wielki protest. Jednak uczestnicy ogłaszają akcje nawet po tej dacie.

Protesty odbywają się z inicjatywy obywatelskiej, bez pomocy partii politycznych, więc ich masowość i rozprzestrzenianie się niepokoi liberalny rząd Słowacji. Politycy mogą uczestniczyć w wiecach, ale bez podkreślania przynależności partyjnej, tak jak zwykli obywatele.

Na spotkaniu w Novi Zamki były też przemówienia w języku węgierskim, bo tam też mieszka węgierska mniejszość narodowa. „Chcesz, żeby w parlamencie zasiadali odpowiedzialni patrioci? Czy chcemy, żeby w pałacu prezydenckim zasiadł kandydat prosłowacki, czy marionetka Ameryki ?! Chcemy pokojowej i neutralnej Słowacji” – pytał Robert Švec. Zgromadzeni jednoznacznie zgodzili się twierdząco na jego pytania. „W takim razie czeka nas dużo pracy, żeby to naprawić” – powiedział Švec.

Na proteście pojawiła się także znana prawniczka Judita Lašakova, która pomagała ludziom w czasie pandemii i podziękowała wszystkim, którzy przybyli mimo obelg i oszczerstw, jakie pod adresem demonstrantów niosą reżimowe media i członkowie partii rządzących. „Nie jesteśmy Francuzami, żeby podpalać miasto za kilka centów podatków, czy prosimy o coś tak nienormalnego, skoro prosimy o pokój? Nie chcemy, aby nasi politycy wysyłali broń, ale negocjowali pokój z obiema stronami. I czapki z głów dla wszystkich, którzy tu przyszli” – powiedziała.

„Kto nie chce pokoju, ten chce wojny” – brzmiało jedno z przesłań spotkania.

Uczestnicy wiecu dziękowali policji za prawidłowe zachowanie po spacerze. Tym bardziej że pojawiło się kilku prowokatorów z ukraińskimi flagami, ale demonstranci zignorowali ich i kontynuowali marsz. „W ciągu 2000 lat nikomu nie udało się zdobyć Słowian, a teraz idzie brat do brata, podczas gdy Zachód liczy pieniądze. Banderowcy mordowali Słowaków i ci biedacy z ukraińskimi flagami wiedzą o tym. Ale Ukraińcy to nasi bracia tak samo, jak Rosjanie. Nie jesteśmy przeciwko Ukrainie, ale facetom z wytatuowanymi swastykami, którzy zabijają kobiety i dzieci, rzucają nimi o ścianę, odcinają kobietom głowy. Słyszycie, co oni robią, pamiętajcie, że to wasi banderowcy, faszyści. Staniemy po stronie naszych ukraińskich braci, ale nie po stronie faszystów” – powiedział jeden z prelegentów.

Aktywista Miroslav Čimo nagrał wiadomość wideo dla wszystkich. „Słowacy to bardzo mały, ale bardzo buntowniczy naród. Tym bardziej politycy w dobie pseudopandemii wywierali presję, bronili wejść do sklepów i do pracy mimo nacisków. Słowacy są najmniej zaszczepionym narodem. Tak samo jest dzisiaj, im bardziej naciskacie na Słowaków, żeby nienawidzili Rosjan, to nie doczekacie tego” – powiedział Miroslav Čimo, działacz inicjatywy „Marsz dla Pokoju”. Opublikował też wideo, które wczoraj obiegło słowackie i rosyjskie portale społecznościowe, pokazując cały plac w Trnawie skandujący „Rosja, Rosja, Rosja” podczas „Marszu dla pokoju”.

Demonstranci są zdeterminowani, by po wiecu w Bratysławie 3 marca kontynuować demonstracje w innych miastach Słowacji. W międzyczasie prozachodnie media zaczęły relacjonować protesty, ale zawsze w sposób negatywny.

Autorstwo: Jacek Mędrzycki
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. replikant3d 27.02.2023 16:52

  Kolejny kraj z ,,jajami,,… a u nas?…ech szkoda klawiatury…

 2. Rgga34 27.02.2023 23:53

  U nas już leopardy pooooszly. No ale jeden z drugim powie, że lepiej jest przelewać krew ukrow niż polską.
  Tym samym wysyłając następne partie broni ku większej eskalacji.

 3. Dandi1981 28.02.2023 10:00

  Tylko ze nie ma pokojowe propozycji z strony rosji , ona zada tylko rozbrojenia calej ukrainy zeby ja sila przylaczyc do rosji , cala nie kawalek.
  Wiec gdzie ten pokoj? Gdzie ta propozycja?.
  Oddamy zagarniete ziemie jak ukraina zobowiaze sie nie wstepowac do nato ani nie rozmieszczac wojsk i sprzetu nato na swoim terenie.
  Jak by odmowili to wtedy mozna protestowac ze kto nie chce pokoju ten chce wojny.
  Ale rosje interesuje tylko przylaczenie calej ukrainy wiec nie bwdzie takiej oferty a kto bedzie nastepny po ukrainie przeciez jak sie uda z nia

 4. Dandi1981 28.02.2023 11:27

  Zeby doszlo do pokoju ukry musza oddac zanektowane ziemie a ruskie wyrazic zgode na wstapienie ukrainy do natto i dac gwaracje bezpieczenstwa.

 5. Rgga34 28.02.2023 16:32

  No i dobra niech sobie ją biorą.
  Co nam do tego ? Śpiewka, że jak padnie ukraina to wezmą się za Polskę? Wtedy będziemy się martwić. Póki co nie nasza wojna. “Bracia” sie biją i niech rozwiążą to między sobą.

 6. MasaKalambura 28.02.2023 20:38

  Jak między sobą jak tu 140 milionów najeżdża 40. To myślenie krótkowzroczne.

 7. Rgga34 01.03.2023 14:11

  I co nam do tego? Nam Polakom byśmy nastawiali karku. Brakuje tylko oficjalnego stanowiska rządu do wysłania naszych chłopców.
  Nie podoba mi się to i nie chce wspierać ukraincow poprzez wysyłanie broni by ginęli następni..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.