Kto był pierwszym człowiekiem w kosmosie?

Opublikowano: 21.04.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 599

12 kwietnia obchodziliśmy kolejną rocznicę pierwszego lotu człowieka w przestrzeń kosmiczną. Wydawałoby się, że odpowiedź jest oczywista… ale niekoniecznie. Jak dobrze wiemy. Radziecki podbój kosmosu zaczął się w 1957 roku, kiedy Rosjanie jako pierwsi na świecie umieścili na orbicie Ziemi sztucznego satelitę. Potem były kolejne radzieckie programy kosmiczne, łącznie z wysłaniem człowieka w kosmos. Amerykanom długo nic nie wychodziło i to mimo to, że amerykańskim programie kosmicznym pomagał Werner von Braun, hitlerowski konstruktor rakiet V1 i V2. Jednak moi rozmówcy lepiej zapamiętali Armstronga, biorącego udział w mistyfikacji lądowania na Księżycu, niż Jurija Gagarina, pierwszego człowieka, który okrążył Ziemię w statku kosmicznym.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niecowiedzacy 22.04.2024 02:08

    Bzdetny i nie potrzebny artykuł w sam raz dla miłośników durnych wiadomosci zaśmiecających umysły ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.