Kto by patrzył na taki detal

Opublikowano: 14.05.2022 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 647

Francuski magazyn „L’Obs” tak się rozpędził, że w artykule z 10 maja, ilustrując przyznanie ukraińskim dziennikarzom specjalnej nagrody Pulitzera za relacjonowanie obecnego konfliktu, opublikował zdjęcie arabskiego korespondenta rosyjskich mediów, jako jednego z ukraińskich dziennikarzy. Ukraińscy dziennikarze otrzymali prestiżową nagrodę za „odwagę, odporność i zaangażowanie w ujawnianie prawdy”.

Na zdjęciu z 21 kwietnia 2022 r. Khalid Al Jabbury, arabski korespondent RT, donosi o ukraińskim ataku na rosyjski szpital wojskowy w regionie Zaporoże na Ukrainie, przy użyciu pocisków taktycznych Toczka-U. Na zdjęciu, o którym mowa, widać Jabbury i fragmenty wystrzelonego pocisku.

Tę pomyłkę francuskich mediów skomentował sam Khalid Al Jabbury: „Media zachodnie zaczęły na ślepo publikować wszystko w ramach wojny medialnej przeciwko Rosji. Najwyraźniej europejska opinia publiczna po blokadzie rosyjskich mediów, jest gotowa przełknąć wszelkie kłamstwa”.

Chociaż „L’Obs” zmienił wizerunek w artykule na swojej stronie internetowej, jednak zdjęcie z dziennikarzem rosyjskich mediów nadal znajduje się na koncie czasopisma na „Twitterze”.

Źródło: Wici-Polskie.pl

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.