Książka o Ukraińcu pomagającym faszystom

Opublikowano: 30.08.2021 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1198

Wydawnictwo Rady Najwyższej wydało książkę o postaci Tarasa Borowca, który podczas II wojny światowej współpracował z Niemcami. Poinformował o tym a swojej stronie na Facebooku przewodniczący Ukraińskiego Komitetu Europejskiego Eduard Dolinskij.

Praca wyszła pod tytułem „Taras Bulba-Borowiec: Nie możemy nawet na minutę przerwać naszej walki” („Тарас Бульба-Боровец: мы не можем ни на минуту остановить нашу борьбу”).

Szef komitetu napisał, że przedstawiciel nazistów kierował jednostką policji „Poliska Sicz”, która wraz z nazistami zajmowała się zagładą Żydów na terenie rejonu Sarneńskiego. W 1941 roku bojownicy pod dowództwem Borowca pomogli Niemcom zastrzelić w Olewsku ponad 500 mężczyzn, kobiet i dzieci. Zdaniem Dolinskiego we wskazanej książce o tych wydarzeniach nie ma ani słowa, podczas gdy Ministerstwo Kultury Ukrainy zakupiło już partię do rozpowszechnienia w bibliotekach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. janpol 30.08.2021 12:44

  Uprzejmie proszę WM o nie przyłączanie się do “czerwońskich mieszaczy w głowach”:
  -faszyszm (ideologia prawicowa, totalitarna ale działająca w zasadzie na granicy prawa, której podstawową wartością jest statolatria, a obcy jest rasizm) to nie to samo co nazizm (zbrodnicza i zakazana prawem w wielu państwach, ideologia lewicowa, komuno socjalizm pomieszany z nacjonalizmem i rasizmem);
  -Taras Bulba-Borowieć nie miał NIC WSPÓLNEGO z banderyzmem, wręcz przeciwnie! Był zwalczany przez Banderę (OUN-B podstępem i siłą przejmowali oddziały i działaczy zarówno OUN-M jak i własnie Siczy Poleskiej, przemianowanej na UPA (stąd zresztą nazwa zbrojnej organizacji OUN-B) a tych, którzy sie opierali rozstrzeliwał, A TAK! Tak to właśnie wyglądało!). Mało tego! Taras Bulba-Borowieć był przeciwnikiem walk ukraińsko polskich bowiem uważał że to głupota a głównym wrogiem Wolnej Ukrainy byli sowieci i dokąd miał swoje oddziały to GŁÓWNYM ich zadaniem było zwalczenie sowieckiej partyzantki i sowieckiej okupacji. Dlatego jest “głównym wrogiem czerwońców”.

 2. robi1906 30.08.2021 15:29

  czyli ruskich to już jak najbardziej można mordować?, lecz się janpol a najlepiej to załap się do jakiegoś Azowa a wtedy ruscy ci ten łeb upitolą i wyleczą cię na amen.

 3. janpol 31.08.2021 01:25

  No i znowu… Nie wiem czy to tylko głupota, “zawodowy trolling” czy płatna propaganda? Bo wygląda na wszystko naraz… Gdzie ja q&wa piszę o mordowaniu Rosjan? Gdzie ja piszę, że popieram “jakieś Azowy”? Pomijając już “drobny fakt”, że sowieci tam i podówczas (zresztą nie tylko) byli “zwykłymi agresorami” z którymi TRZEBA było walczyć, to był patriotyczny obowiązek.

  Może naprawdę lepiej zająć się tropieniem Fenicjan i Chazarów, tam głupota jest bardziej potrzebna…

 4. robi1906 31.08.2021 16:37

  A sowiety to kto?, żydzi, chazarzy czy rosjanie?.
  O Rosjan ci chodzi a nie o jakieś ludy radzieckie, nie ma narodowości Radziecka, obywatelami ZSRR byli również Polacy i co też byłbyś szczęśliwy jak by Taras Bulba wsadzał ich na pal?. po za tym Polska też przecież była i jest nadal okupantem (według ich terminologii) ziem ukraińskich, czyli okupant Polski dobry a Rosyjski zły?.

  Kiedyś byliśmy jednym ludem o tym samym języku i z tymi samymi bogami.
  Jaro-sław jest i na Lechii jak i na Rusi, ale nam wcisnęli żydą za boga o jednej orientacji ze szwabskim alfabetem a im żyda za boga o drugiej orientacji, i tak pomału razem z podmianą najpierw elit rycerskich a po nich naukowych nasze języki jak i świadomość kim jesteśmy się porozjeżdzały.
  Teraz zgodnie ze szwabsko-żydowsko ideologią z takimi podjudzaczami jak janpol doprowadzają do tego, że Sławianie wyrzynają się nawzajem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.