Kryzys koronawirusowy może się skończyć wojną z USA

Opublikowano: 06.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 480

Zdaniem chińskich analityków, Chiny doświadczają obecnie największej antypatii od ponad 30 lat, która może nawet przerodzić się w otwarty konflikt zbrojny ze Stanami Zjednoczonymi. Kryzys w relacjach Chin z resztą świata spowodowany jest przede wszystkim zatajaniem informacji o przebiegu epidemii koronawirusa.

Według agencji Reuters, analitycy z Chińskich Instytutów Współczesnych Stosunków Międzynarodowych przygotowali raport, w którym stwierdzili, że Stany Zjednoczone podsycają antychińskie nastroje w związku z pandemią koronawirusa, a globalna niechęć do Chin jest największa od czasów wydarzeń na placu Tiananmen w 1989 roku. Ich zdaniem, antypatia może zaszkodzić realizacji projektu Nowego Jedwabnego Szlaku, zwiększyć napięcie w Azji, a także doprowadzić do konfrontacji zbrojnej Chin z USA.

Amerykanie promują narrację, według której Chiny bezpośrednio odpowiadają za pandemię koronawirusa i wszelkie straty z nią powiązane. Władze w Pekinie oskarżane są o ukrywanie rzeczywistej liczby zakażeń na początku epidemii, przez co reszta świata nie wiedziała, jak należy przygotować się na pojawienie się koronawirusa. Prezydent Donald Trump otwarcie mówi, że koronawirus może pochodzić z chińskiego laboratorium w Wuhan.

Nie jest tajemnicą, że rosnąca potęga Chin poważnie niepokoiła Stany Zjednoczone. Chińscy analitycy uważają, że Zachód postrzega Chiny jako zagrożenie dla swojej ekonomii i bezpieczeństwa, a władze USA wykorzystują temat koronawirusa, aby podważyć zaufanie społeczne do Partii Komunistycznej. Pandemia koronawirusa może być elementem rywalizacji między mocarstwami. Trudno jednak powiedzieć, który kraj zyska na pandemii, a który straci.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.