Krwawa masakra delfinów na Wyspach Owczych

Opublikowano: 15.09.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2123

Związek Wielorybnictwa Wysp Owczych jest zszokowany zabiciem około 1500 delfinów podczas tradycyjnych polowań na Wyspach i uważa, że może to wpłynąć na wizerunek regionu na całym świecie – donosi duński kanał telewizyjny DR.

W niedzielę na jednym z fiordów na południowym wschodzie Wysp Owczych podczas tradycyjnego polowania na te zwierzęta zabito około 1500 delfinów. W sieci pojawiły się nagrania wielu martwych zwierząt leżących na brzegu.

„Musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na Ziemi. Wręcz przeciwnie, dziś świat stał się znacznie mniejszy, a każdy chodzi z aparatem w kieszeni. To świetna okazja dla tych, którzy chcą pokazać nas w złym świetle” – kanał cytuje słowa szefa Związku Wielorybnictwa Wysp Owczych Olavura Sürdarberga. Dodał, że istnieje potrzeba podniesienia kwestii polowań na delfiny do poziomu politycznego.

Również szef straży fiordowej, na której odbywało się polowanie, zdecydowanie potępił wydarzenie, w wyniku którego zabito około 1,5 tys. delfinów.

Mieszkańcy Wysp Owczych także nie pozostali obojętni na wyniki polowania. „Mam dość oglądania tego wszystkiego. Wygląda na to, że nie będziemy mieli co jeść” – zacytował kanał jednego z użytkowników „Facebooka”.

Rybołówstwo jest tradycyjną częścią gospodarki Wysp Owczych i sięga czasów Wikingów. Mieszkańcy Wysp Owczych najczęściej łowią wieloryby, ale delfiny są również ważną częścią przemysłu rybnego. W 2020 r. na Wyspach Owczych złowiono 576 humbaków i 35 delfinów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Cami 15.09.2021 15:02

  i gdzie je łunja?? tam nikt nie sra w swoje gniazdo w brukselce za dzjengi? jak te nasze bez honoru, moralnosci sprzedajne swii nie?

 2. agama 15.09.2021 17:00

  obrzydliwy brak człowieczeństwa

 3. drakonos 16.09.2021 01:43

  Co w tym takiego oburzającego? Ludzie muszą coś jeść. Rozumiem, że autor nie je kurczaków, krów ani świń, ryb?

 4. Cami 16.09.2021 11:15

  tak sie zastanawiam to z lenistwa , nie mozna z wedka se rybki lowic?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.