Krucjata przeciw niepłacącym abonamentu

Opublikowano: 18.05.2012 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 571

Fiskus i Poczta Polska opracowują wspólny plan jak zmusić obywateli do opłacenia zaległego abonamentu. Są prowadzone prace nad usprawnieniem egzekucji długu. W ciągu ostatnich dwóch lat kilkanaście razy wzrosła liczba tego typu postępowań. Od początku tego roku wszczęto kilkaset nowych spraw egzekucyjnych. Ma być także usprawniona procedura egzekucji administracyjnej, co umożliwi bezpośrednie egzekwowanie niezapłaconego abonamentu przez urzędy skarbowe.

Jak widać powstaje wiele pomysłów jak ścigać nie płacących abonamentu widzów, którzy pod ciężarem innych wydatków nie mają na to pieniędzy lub zwyczajnie nie mają ochoty opłacać telewizji, gdzie można oglądać do znudzenia te same filmy i programy, które są czasem nadawane pomiędzy blokami reklamowymi. Należy także zauważyć, że dźwięk reklam jest celowo przez nadawców zwiększany, co narusza spokój psychiczny i prawa obywateli do prywatności.

Powstaje, więc pytanie czemu odbiorcy mają płacić za działania, które łamią ich prawa. Istnieją bowiem przepisy nakładające na nadawców obowiązek kontroli i porównywania poziomu głośności nadawanych przez nich spotów reklamowych. Może odpowiednie instytucje zajmą się walką o przestrzeganie i tego prawa z podobnym zaangażowaniem jak w przypadku ścigania widzów.

Opracowanie: Araste
Źródło: CIA


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. shuang 18.05.2012 11:10

  “Powstaje, więc pytanie czemu odbiorcy mają płacić za działania, które łamią ich prawa”
  Bo jak zapłacą to na pewno będą oglądali by nie marnować pieniędzy. A tak to mogą nie oglądać i wskaźniki indoktrynacji nie mieszczą się w normach.

 2. Raptor 18.05.2012 12:47

  “co umożliwi bezpośrednie egzekwowanie niezapłaconego abonamentu przez urzędy skarbowe.”

  W pierwszej chwili zrozumiałem to, jako problem nie płacenia abonamentu przez US. Może pierwsza myśl jest i w tym przypadku trafna 🙂

 3. jaromiko 18.05.2012 14:08

  .

  Chciałbym przestawić kolegom i reszcie dobrą inicjatywę, która wydaje się warto rozpropagować w celu rozwoju portalu wolnemedia otóż:

  – kilka dni temu wszedłem do sklepu rowerowego w Krakowie i pewnym momencie sprzedawcy zapytali mnie czy coś mnie dziwi itd… po chwili opowiedzieli mi o wizycie jakiegoś gościa z legitymacją ZAIKSu czy czegoś podobnego, który stwierdził, że w ich sklepie za puszczanie radia klientom oni muszą zapłacić 120,00 pln miesięcznie.

  Na pytanie na jakiej podstawie sklep ma płacić skoro płaci abonament ? padła odpowiedź, że dlatego iż muzyka z radia zwiększa sprzedaż.

  Pokazałem więc im stronę wolnemedia.net a zwłaszcza stronę radia i zapytałem na jakiej zasadzie oni mają płacić 120,00 PLN na miesiąc jeśli nie będą posiadać klasycznego radia, a muzyka która będzie słuchana np z internetu nie jest jest obwarowana żadnymi prawami gdyż wykonawcy udostępniają ją dobrowolnie a ZAIKS ma gów.o do tych artystów.

  Mało tego, na pytanie czy zapłacili by 10 PLN abonamentu – stwierdzili, że bez problemu i od razu.

  pozdrawiam

  .

 4. egzopolityka 18.05.2012 14:17

  Po jaką cholerę teraz wchodzi sprawa ściągania niepłaconego abonamentu, skora za kilka miesięcy kończy się telewizja analogowa, a cyfrową się zakoduje i bez opłacenia karty do dekodera cyfrowego TV smart card nikt nie obejrzy programu?

  Oczywiście poziom programów polskiej TV jest bardzo niski a szczególnie brak dubbingu w filmach zagranicznych poraża!!

 5. dinozaur 18.05.2012 14:50

  Błąd merytoryczny artykułu. Abonament to opłata za posiadanie odbiornika, a nie opłata za oglądnie, więc wylewnie żali co do jakości treścinadawanych w TVP nie ma sensu.
  Abonament radiowo-telewizyjny jest takim samym podatkiem jak podatek od nierumochomości, czyli od rzeczy posiadanych przez obywatela, i nie nazwany po imieniu bulwersuje szaraków.

 6. jabberwocky 18.05.2012 17:12

  dinozaur, racja. Jest to na tyle abstrakcyjna kwestia, że wywołuje oburzenie jak tylko się ją słyszy. płacenie za rzecz, na której częściowe nabycie i tak się wyłożyło pieniądze. Nabycie ‘częściowe”, bo telewizor nie jest nasz, skoro za to, że stoi u nas w domu i tak musimy niego płacić. powinno się to skończyć już dawno temu

 7. Roots Chant Rising 18.05.2012 17:58

  egzopolityka …czy brak dubbingu Cię denerwuje?? Dziwne masz upodobania. Jeśli filmy to tylko z napisami, dla jeszcze widzących 🙂 Polski dubbing tragiczny jest i zmienia formę pierwotną produkcji…ale to tylko moje zdanie.

 8. jedrek 18.05.2012 19:33

  Wszyscy zapomnieli jak miłościwie nam rozpierdzielający naszą Ojczyznę, premier tusk nawoływał do niepłacenia abonamentu. Może by ten autorytet światowej miary wypowiedział się na temat abonamentu bo przecież on i platforma wiedzą zawsze najlepiej co jest dobre dla wszystkich obywateli. Jeżeli powie że trzeba płacić to wierni poddani zapłacą chętnie wszystkie zaległości z odsetkami ijuż z czystym sumieniem będą mogli oglądać chłam i gnioty tvp i kłamstwa kodować jako niepodważalną prawdę.

 9. jedrek 18.05.2012 19:34

  Trzeba ustanowić prawo :Jeżeli posiadacz telewizora wyrzuci go przez okno w obecności dwóch świadków będzie zwolniony z abonamentu a w przypadku gdy płacił abonamentwięcej niż dziesięć lat to radio komitet zwróci abonament za dziesięć lat z odsetkami.

 10. dfg 18.05.2012 21:12

  Od płacenia abonamentu hamuje mnie:
  – wyprowadzanie sporej kasy z tv do prywatnych kieszeni kolesi za stałe zlecenia gównianych produkcji, a także produkcji niejednokrotnie odbywających się poza studiami tv (np. w nowych studiach prywatnej firmy ATM)
  – propaganda polityczna – po co płacić za własną indoktrynację?
  – przerost ilości pracowników TVP, jakieś panienki gówno wiedzące zajmujące tam stołki z pensją kilku tysięcy zł, z rodzin związanych z tvp (wystarczy próbować coś tam załatwić i to widać jak na dłoni)

 11. Il 20.05.2012 23:24

  współczuję tym, którzy po wojnie jako zmanipulowani odbudowywali tę babilońską warszafkę.

  Tym kolesiom ze sklepu to powiedz, żeby głupów rżnęli – radio niech schowają a jak chcą muzyki to w ostateczności niech wolnościową muzykę i wiadomości przez net słuchają. PO wzbogaca się chamskimi metodami rżnąc głupa no to trzeba do ich sługusów tym samym. Kolesie mogą swobodnie zignorować zaiksowego fajfusa i jego bzdurne pisemko a tego typu radio powinni usunąć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.