KRRiT wszczęło postępowanie przeciwko TVN

Opublikowano: 31.12.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1942

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała, że przewodniczący rady Maciej Świrski wszczął postępowanie administracyjne z urzędu ws. ukarania stacji TVN. Przyczyną postępowania jest emisja reportażu „Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka.

W informacji opublikowanej przez Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji czytamy, że postępowanie dotyczyć będzie w szczególności ustalenia, czy audycja pt. „Czarno na białym: siła kłamstwa” wyemitowana w programie TVN24 i TVN zawiera treści naruszające art. 18 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu.

Podano również, że przewodniczący KRRiT będzie również badać, w jakim stopniu ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji narusza warunki koncesji udzielonej TVN S.A. na nadawanie programu pn. TVN.

Jak czytamy, wszczęcie postępowania ma związek ze skargą Przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoniego Macierewicza. „Obecnie przedstawiciele nadawcy zapoznają się z materiałami zgromadzonymi w toku dotychczasowych czynności” – czytamy w podsumowaniu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Kiedy TVP Info podaje nierzetelne i kłamliwe informacje, jak np. o ataku nuklearnym Putina na Ukrainę, wszystko jest OK? Żadnego dochodzenia, żadnego ostrzegania przez KRRiTv? To nie zagraża bezpieczeństwu publicznemu państwa polskiego? A krytykowanie Macierewicza, którego wielu obywateli nie traktuje poważnie i właściwie nie sprawuje żadnych ważnych stanowisk, zagraża? Bo jest kumplem Kaczyńskiego? Bo zarzucono mu kłamstwo?

13

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 01.01.2023 10:03

    Maurycy. Bo ma mocne PLECY. i tyle..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.