KRLD rozkazała strzelać do każdego na granicy z ChRL

Opublikowano: 14.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 656

Korea Północna wydała rozkaz strzelania na granicy z Chinami, aby zapobiec przedostawaniu się koronawirusa do kraju, powiedział dowódca wojsk amerykańskich na południu.

Sekretny naród nadal twierdzi, że nadal nie znalazł śladów infekcji Covid-19 w swoich granicach, pomimo wirusa „wyeksportowanego” z sąsiednich Chin i powodującego globalną pandemię. Wynika to z faktu, że prawie wszystkie kraje na świecie zgłaszają przypadki choroby, a łączna liczba zgłoszonych zaifekowanych na świecie to ponad 28,5 mln.

Pjongjang zamknął swoją granicę z Chinami w styczniu br., aby zapobiec przedostawaniu się wirusa na swoje terytorium, i powszechnie uważa się, że rozpadający się system opieki zdrowotnej zubożałej Północy będzie walczył o zwalczenie poważnej epidemii wirusa.

W lipcu północnokoreańskie media stanowe podały, że kraj ten ogłosił maksymalny stan wyjątkowy, a teraz podobno na granicy kraju wydawane są rozkazy strzelania, aby zabić.

Dowódca USFK Robert Abrams powiedział, że zamknięcie granicy zwiększyło popyt na przemycane towary, co skłoniło władze do interwencji. Północ wprowadziła nową „strefę buforową jeden lub dwa kilometry powyżej granicy chińskiej” – powiedział komandor Abrams na konferencji internetowej zorganizowanej przez Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie w czwartek, 10 września br. Komandor Abrams powiedział: „Mają północnokoreańskie siły specjalne… siły uderzeniowe, mają rozkaz strzelać, aby zabić”.

Zamknięcie granicy skutecznie „wzmocniło” sankcje gospodarcze nałożone na Północ za jej programy nuklearne, powiedział, powodując spadek importu z Chin o 85%. Izolowany kraj boryka się również z następstwami tajfunu Maysaka, a jego media donoszą, że ponad 2 tys. domów zostało zniszczonych lub zalanych.

W rezultacie Abrams nie spodziewał się w najbliższej przyszłości żadnych poważnych prowokacji ze strony Pjongjangu, chociaż powiedział, że może zademonstrować nowy system broni podczas obchodów 75 rocznicy założenia partii rządzącej Kim Dzong-un’a w przyszłym miesiącu. „Obecnie reżim koncentruje się głównie na odbudowie swojego kraju i zmniejszeniu ryzyka wystąpienia Covid-19” – powiedział.

W czwartek Trump napisał na „Twitterze” bez dalszych wyjaśnień: „Kim Jong-un jest zdrowy. Nigdy go nie lekceważ!”.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 1 , średnia ocena wartości wpisu: 2,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.