KRLD proponuje połączyć obie Koree w konfederację

Opublikowano: 29.09.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 245

27 września na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, szef MSZ Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej wezwał Koreę Południową do pojednania się. Kraj nie od dziś proponuje połączenie się w jedno państwo i zaznacza, że Stany Zjednoczone pogłębiają konflikt między narodami.

Ri Su Yong zaproponował Korei Południowej połączenie z KRLD na zasadzie konfederacji, zachowując jednocześnie ustrój państwowy w obu krajach. Według ministra, obie Koree powinnny się pojednać wbrew polityce, jaką stosują Stany Zjednoczone.

Polityk oświadczył również, że strategia stosowana przez Amerykanów od ponad 50 lat zmusiła Koreę Północną aby ta rozwijała swój arsenał jądrowy i stała się mocarstwem nuklearnym. Zaznaczono oczywiście, że północnokoreański program jądrowy ma charakter obronny przed agresją USA.

Ri Su Yong zapewnił, że istniejący konflikt wokół programu jądrowego można rozwiązać tylko, gdy Stany Zjednoczone nie będą stanowić zagrożenia dla suwerenności i uznają prawo do istnienia KRLD. Władze Korei Północnej wielokrotnie stwierdzały, że Amerykanie stosują agresywną politykę, która skłóciła ze sobą obie Koree.

Autor: John Moll
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o