Krew cudzołożących jest halal

Opublikowano: 01.03.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 516

Przy pomocy ukrytej kamery duńska telewizja TV2 nagrała, jak znany duński imam opowiada grupie muzułmańskich kobiet o „właściwej” karze za niewierność, tj. o biczowaniu i ukamienowaniu – pisze „Berlingske”.

W oficjalnych wypowiedziach przedstawiciel meczetu Grimhøj w mieście Aarhus Oussama El-Saadi twierdzi, że jego wspólnota przestrzega duńskiego prawa i apeluje o aktywny udział w życiu społecznym Danii.

Na nagraniu TV2 imam Abu Bilal mówi, jakie – jego zdaniem – są islamskie kary za niewierność małżeńską. Miało to miejsce podczas zajęć na temat prawa szariatu, w których uczestniczyły kobiety i dzieci. “Jeśli zamężna kobieta lub żonaty mężczyzna cudzołożą, to ich krew jest halal i powinni być oni ukamienowani. Jeśli cudzołoży dziewczyna, to karą będzie biczowanie” – tłumaczył Abu Bilal.

Oussama El-Saadi po wyemitowaniu nagrania w telewizji powiedział dziennikarzom, że chodzi po prostu o interpretację tekstów “Koranu”.

Imam Abu Bilal, który „naucza” prawa szariatu, latem 2014 roku został skazany na karę grzywny w wysokości 75 000 koron duńskich za nawoływanie do mordowania Żydów podczas wizyty w meczecie w Berlinie.

Meczet Grimhøj już od dawna jest przedmiotem dyskusji. Rok temu znalazł się w centrum skandalu, kiedy Oussama El Saadi w programie telewizyjnym „Skazany meczet” publicznie wyraził sympatię do organizacji terrorystycznej ISIL. Później okazało się, że sporo młodych ludzi, związanych właśnie z tym meczetem, wyjechało do Syrii i Iraku, by przyłączyć się do terrorystów. Wówczas pojawiły się głosy, które apelowały o zamknięcie meczetu. Jednak nie zrobiono tego. Badacz terroryzmu Magnus Ranstorp w rozmowie z „Berlingske” stwierdził, że jego zamknięcie nie rozwiąże problemu radykalizmu wśród młodzieży, bo młodzi ludzie najprawdopodobniej zejdą do podziemia i jeszcze trudniej będzie ich kontrolować.

Jednak niektórzy politycy nadal uważają, że meczet powinno się zamknąć. Na przykład, Naser Khader, odpowiedzialny za integrację w Duńskiej Partii Liberalnej, proponuje właśnie takie rozwiązanie. Plus deportację kontrowersyjnego imama. “Jeśli młodzież pójdzie w inne miejsce, je też można zamknąć. Jeśli nie zamkniemy meczetu, to przyznamy, iż pozwalamy ludziom tam chodzić i słuchać kazań tego imama” – powiedział w rozmowie z „Berlingske” Khader.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. BrutulloF1 01.03.2016 11:02

    Abu Sr..bu i Du..abu ale jeśli miał na myśli syjonistów, to bym go tak zupełnie nie skreślał. 😉

  2. Fenix 02.03.2016 11:05

    Kobiety powinny temu niewiernemu imam-owi spuścić dobre manto z kamieniowaniem włącznie , dla urzeczywistnienia przykładu. A spowiednikom w KK karę z spowiadania , siedź i odmawiaj ,zadaną pokutę dajecie to pokutujcie klechy , z tego brak chleba i dobra brak !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.