Krem wywołał deformację 5-letniej dziewczynki

Opublikowano: 13.01.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2612

Władze chińskiej służby zdrowia wycofały 1200 opakowań kremu do skóry, który jak się uważa, powoduje wady rozwoju u niemowląt. Istnieją podejrzenia, że przeciwbakteryjne kremy do skóry dla niemowląt opracowane przez chińskiego producenta z prowincji Fujian zawierają hormony, które powodują obrzęk, przyrost masy ciała, zahamowanie wzrostu kości i nadmierne owłosienie ciała.

Wycofanie ze sprzedaży nastąpiło 7 stycznia, po opublikowaniu w internecie filmu przez popularnego chińskiego orędownika praw konsumenta, znanego z ujawniania skandali związanych ze skażonymi produktami. Wei Wenfeng w krótkim filmie opublikowanym w chińskich mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia 5-miesięcznej dziewczynki, która miała opuchniętą twarz.

W filmie podano informację, że matka dziewczynki nakładała na ciało dziecka krem przeciwbakteryjny o nazwie „YiFuLing”, następnie dziecko zaczęło wykazywać zaburzenia w rozwoju. „Nie rosła przez dwa miesiące i co miesiąc była grubsza, z miesiąca na miesiąc przybierała na wadze ok. trzech jin (ok. 1,5 kg)” – powiedziała w filmie udostępnionym przez Weia matka dziewczynki, trzymając dziecko na kolanach. „Potem zaczęły jej rosnąć czarne, gęste i długie włosy na czole. Wkrótce odkryliśmy, że włosy zaczęły jej rosnąć na całym ciele”.

Zmartwiona rodzina udała się do lekarza. Jednak po wykonaniu pełnego badania u dziewczynki nie wykryto niczego nieprawidłowego. Wciąż zaniepokojeni rodzice przenieśli dziecko do szpitala dziecięcego w Nanjing pod koniec października 2020 roku. Ojciec dziewczynki powiedział „jak tylko weszliśmy”, pielęgniarka zapytała, czy cokolwiek aplikowali na ciało dziecka. Rodzina wkrótce dowiedziała się, że szpital przyjął czworo dzieci z podobnymi objawami związanymi z maścią skażoną hormonami. Wyniki testów kremu i podobnego produktu tej firmy wykazały, że zawiera on hormony w ilości do 31,1 mg/kg, a według Weia ich ilość powinna być równa zero, zgodnie z wymogami chińskich przepisów.

Według informacji podanych w chińskich mediach, pracownicy biura regulacji rynku lokalnego powiedzieli, że czekają na oficjalne wyniki testów i poprosili konsumentów o zachowanie „wzbudzających wątpliwości” produktów.

W dniu 8 stycznia producent kremu, Fujian Ou’ai Infant and Child Healthcare Products, wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył twierdzeniom, jakoby jego produkty były wadliwe. A następnie oskarżył rodziców dziecka o „robienie szumu za pośrednictwem platformy internetowej”. Lokalne media podały, że w maju 2019 roku ten producent opublikował na swoim oficjalnym koncie społecznościowym na stronie „WeChat” wyniki testów swoich produktów, które wykazały, że nie zawierają one hormonów ani antybiotyków. Testy zostały przeprowadzone w marcu 2019 roku przez oficjalne centrum kwarantanny we wschodnich Chinach w mieście Ningbo.

Od dawna niemowlęta w Chinach stają się regularnymi ofiarami serii naruszeń norm bezpieczeństwa produktów, z których najbardziej niesławnym jest skandal sprzed dziesięciu lat związany ze skażonym mlekiem. W 2008 roku ówczesny chiński gigant w produkcji mleka w proszku, Salu Group, ogłosił wycofanie swojego mleka i produktów w proszku dla niemowląt, ponieważ stwierdzono, że zostały skażone melaminą, trującym związkiem chemicznym. Skażone mleko wywołało chorobę u co najmniej 300 000 niemowląt i co najmniej 6 zgonów. Sanlu chcąc przejść testy kontroli jakości, dodał bogatą w azot melaminę, aby sztucznie podwyższyć wynik na zawartość białka w mleku. W 2010 roku były chiński premier Wen Jiabao powiedział w wywiadzie dla mediów, że co najmniej 30 mln dzieci zostało narażonych na zatrucie tym skażonym mlekiem w proszku. Dzieci, które spożywały ten produkt mleczny jako niemowlęta, nadal wykazują problemy zdrowotne.

Tymczasem ojciec poszkodowanej 5-miesięcznej dziewczynki powiedział, że nawet gdy dorośnie może nadal mieć problemy zdrowotne. Lekarz poinformował rodzinę, że skażony krem może wywołać u dziewczynki wczesne dojrzewanie i może upłynąć wiele lat, zanim znikną jej włosy z twarzy.

Autorstwo: Frank Yue i Eva Fu
Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.