Kraje UE kupują ropę od Państwa Islamskiego

Opublikowano: 09.09.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 376

Ambasador Unii Europejskiej w Iraku, Jana Hybaskova, przyznała w ubiegłym tygodniu, że niektóre państwa UE kupowały ropę od Państwa Islamskiego.

Ambasador ujawniła informację na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego, odmawiając jednak wymieniania z nazwy państw, które dopuściły się tego procederu.

Państwo Islamskie w czerwcu przejęło największą iracką rafinerię naftową, a na początku lipca największe pola naftowe w Syrii, stając się w ten sposób najbogatszą organizacją terrorystyczną na świecie. Państwa europejskie kupujące ropę pochodzącą od ISIL napędzają rozwój dżihadystycznego ugrupowania.

ONZ grozi sankcjami krajom kupującymi lub pośredniczącymi w sprzedaży i transporcie ropy naftowej od islamskich terrorystów.

Autor: AX
Na podstawie: israelnationalnews.com
Źródło: Euroislam


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 23 09.09.2014 16:24

    w tytule kupuja, w tresci kupowali. Czy jak teraz?

  2. MilleniumWinter 09.09.2014 21:46

    @23
    Normalnie jest. Onet Bis.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.