Kraj w Afryce pozostawiony bez prądu

Opublikowano: 17.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2508

Ministerstwo Zasobów Wodnych, Nawadniania i Elektryfikacji Sudanu poinformowało o całkowitym odłączeniu kraju od elektryczności – informuje w sobotę agencja informacyjna Al Arabiya.

Odłączenie od sieci nastąpiło wieczorem w piątek 15 lutego. Podkreśla się, że obecnie inżynierowie i technicy przywracają pracę systemu.

To odłączenie było czwarte w ciągu dwóch lat. Na początku 2018 roku kraj pozostał bez prądu dwukrotnie, tak samo stało się w styczniu 2019 roku.

Według mediów, Sudan i Egipt realizują wspólny projekt stworzenia jednolitej sieci energetycznej o mocy 300 MW.

Wcześniej poinformowano, że w sudańskiej prowincji Kassala w sierpniu tego roku zarejestrowano pierwsze przypadki gorączki chikungunya. W mediach pojawiły się informacje, że lokalny rząd nie jest w stanie poradzić sobie z tą chorobą wirusową i że może się ona rozprzestrzenić na sąsiednie prowincje i kraje.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.