Kradzież kukurydzy GMO to szpiegostwo przemysłowe

Opublikowano: 31.01.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

W stanie Iowa (USA) przed sądem postawiono obywatela chińskiego oskarżanego o próbę kradzieży tajnych nasion z upraw modyfikowanej genetycznie kukurydzy. Według agencji Reuters, 46-letni oskarżony przyznał się do winy i zgodnie z prawem grozi mu nawet pięć lat wiezienia, pod zarzutem szpiegostwa przemysłowego.

Mo Hailong przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1998 roku. W czasie aresztowania był dyrektorem chińskiej firmy Beijing Dabeinong Technology Group Co., działającej w branży rolniczej. Od co najmniej dwóch lat Chińczycy przybywali do Iowa i dostawali zatrudnienie w firmie Mo. Po jakimś czasie policja zatrzymała podejrzanie zachowujących się Azjatów, buszujących po polach pełnych genetycznie modyfikowanej kukurydzy, które należały do firmy DuPont Pioneer.

Dochodzenie wykazało, że Mo chciał wziąć ziarna kukurydzy GMO do swojej ojczyzny, a te zostały opracowane z ochroną patentową. Chińczyk został więc oskarżony o szpiegostwo przemysłowe. Do podobnego zdarzenia doszło już wcześniej, w 2014 roku, ale wówczas podejrzani zostali uniewinnieni.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o