Kościoły ponownie chronione w okresie świątecznym

Opublikowano: 26.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 5

Drugi rok z rzędu większość Kościołów i innych miejsc chrześcijańskiego kultu we Francji będzie chroniona przez policję. Ogółem przez całe święta Bożego Narodzenia blisko 2,4 tysiąca obiektów będzie nadzorowanych przez ponad 91 tysięcy policjantów, żandarmów oraz żołnierzy.

Podobnie jak w 2015 r. francuskie ministerstwo spraw wewnętrznych zwróciło się na początku miesiąca do prefektów, aby Ci skontaktowali się z lokalnymi kapłanami wszystkich wyznań chrześcijańskich obchodzących w grudniu święta Bożego Narodzenia. Celem rozmów było zapewnienie bezpieczeństwa miejscom kultu chrześcijańskiego, które mogą być zagrożone atakami ze strony terrorystów i islamskich ekstremistów. Minister spraw wewnętrznych Bruno Le Roux poinformował ostatecznie, iż blisko 2,4 tys. obiektów będzie chronionych przez ponad 91 tys. policjantów, żandarmów i żołnierzy.

Sekretarz generalny i rzecznik Konferencji Episkopatu Francji abp. Ribedeau Olivier powiedział mediom, że bezpieczeństwo jest sprawą ważną dla każdego człowieka, stąd ważne jest, aby każdy był czujny i zachowywał takie same odruchy w miejscach kultu chrześcijańskiego, jak w sklepach czy metrze.

Pod koniec lipca w parafii w Normandii został zamordowany emerytowany ks. Jacques Hamel, który padł ofiarą islamskich ekstremistów w trakcie odprawiania Mszy Świętej.

Na podstawie: lefigaro.fr
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o