Kościół w Oświęcimiu zagraża pamięci o Holokauście

Opublikowano: 25.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1678

Publicysta czołowego izraelskiego portalu „Times of Israel” krytykuje funkcjonowanie kościoła w sąsiedztwie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zdaniem rabina Avi Weissa katolicka świątynia „stanowi bezpośrednie zagrożenie dla integralności pamięci o Holokauście”, a sam Kościół katolicki miał być według niego głuchy na cierpienia Żydów w czasie II wojny światowej.

https://www.youtube.com/watch?v=M4lSlXm4ezo

Weiss na swoim blogu w serwisie internetowym „Times of Israel” twierdzi, że już wkrótce w Auschwitz-Birkenau odbędą się uroczystości upamiętniające Holokaust. Zostaną one przeprowadzone w cieniu kościoła w Brzezince, który według rabina jest „największym pogwałceniem pamięci o Holokauście”. Publicystę martwi, że „niemal z dowolnego miejsca w Birkenau, gdy popatrzy się w górę, widać wysokie wieże kościoła”.

Katolicka świątynia ma stać tam naruszając prawo, a dokładniej z podpisaną w 1987 roku umową pomiędzy europejskimi kardynałami i europejskimi przywódcami żydowskimi, którzy zobowiązali się w niej, iż „nie będzie stałego katolickiego miejsca kultu na terenie obozów Auschwitz i Birkenau”. Istnienie parafii ma być też naruszeniem Konwencji UNESCO z 1972 r. dotyczącej ochrona światowej kultury i dziedzictwa przyrodniczego.

Weissa najbardziej przeraża, że po śmierci ostatnich żyjących osób pamiętających Holokaust, a także po rozkładzie infrastruktury obozowej, „wszystko co pozostanie z Birkenau to będą kościół i jego krzyże”. Zdaniem rabina „w czasie Holokaustu Kościół katolicki odwrócił się od Żydów desperacko potrzebujących pomocy”. Co prawda mieli istnieć „goje”, którzy pomagali Żydom, ale „Watykanu wówczas nigdzie nie było”.

Rabin przypomina, że on i wielu innych Żydów mówi o konieczności przeniesienia kościoła od dziesięcioleci. W 1995 roku Weiss został zresztą zatrzymany przez policję, gdy wraz z podobnymi sobie zorganizował protest wewnątrz katolickiej świątyni. Publicysta zwraca jednocześnie uwagę na możliwości polskiego rządu, który mógłby przenieść parafię i wybudować ją w innym miejscu.

Dodatkowo bloger czołowego izraelskiego serwisu twierdzi, że właśnie w tym budynku „torturowano i gwałcono Żydów”, podczas gdy kościół Matki Bożej Królowej Polski funkcjonuje w niedoszłej komendanturze obozu w Birkenau.

Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MasaKalambura 25.01.2020 20:10

  Amnezja Ziemi.

  Prawo opisane po raz pierwszy w Torze; jak sądzę.
  Obowiązuje zasada 7×7 plus 1. Święto wyzwolenia planety od potrzeby pamiętania cyklów ludzkich zatroskanych swą wizją Ogrodu Utraconego.
  W niej ukrywa się Koszer sadów i pól. Każda sobota gruntów to co siedem lat powtarzany cykl pozostawiania odłogiem. Dla wyżywienia potrzebujących. I ptactwa i ludzi. I Ludzi i zwierząt polnych. Z założenia drzewa rosną dłużej niż ludzie.

  Owoce koszer to tylko z tak prowadzonych pól.
  Co siedem lat utracone w wyniku pożyczek płaty pól, wracają do rodowitych właścicieli. Nie działa lichwa. Nie działa sąd ludzki.

  Więźniowie wracają do domów z miast ucieczki. Amnestia.
  Wnoszę o pierwszą Wielką Amnestię w czasach tzw kapitalizmu od władz Rosyjskich oraz ich komunistycznych przedstawicieli w PE z naszym terenem powiązanych. Oraz ich Magoga Kapitalistycznego. Łącznie i jednocześnie.

  Pamięć o Holokauście na ziemiach Polan musi być już wymazywana. W sensie stop nagonce. Wina niewolników systemów panujących w Polsce w trakcie jej śmierci pierwszej i drugiej spośród potomków Polaków jest wielka. Wszak niewolnik nie ma woli. Stąd wina niewolników żadna. Panami holokaustu nie byli Polacy. To są wielkich tamtego świata oSądy. Nie władających naszym rozumowaniem.

  Gdziekolwiek pojawi się Gog i Magog, tam zostawia swe kopie. I nie ma narodu mogącemu im sieje pojedynkę czy w małej grupie przeciwstawić. Oni są tak silni ze tylko Pan Wszystkich Światów ich pokona.

  Zapewne to uczyni. On jest Życiem.

  Z proroków wiadomo, że tak miało być.
  Sąd nad narodami miał się odbyć wielopoziomowo. Bodaj Henoch (pzn) w apokryfach, w wizji tygodni (trwających w przybliżeniu 700 lat)opisywał jeden tydzień dla Narodu potomków Izaaka jako serię emigracji po całym świecie kończący się pogromem. Miara ofiar synów Izraela jest miarą grzechów miejsca

  Amnestia od takiej winy jest prośbą doniosłą.
  Ostatnia i decydująca męka Żydów przed powrotem do państwowości własnej była przeolbrzymia.
  Żydzi będą to miejsce pamiętać jako żeź Goga wykonana przez Magoga na naszych skołatanych polach.

  Dajcie proszę tym razem nam tutaj. Tej wielkiej wojny, jaką szykujecie, spokój totalny.

  Tym razem Izraela poprowadzi Bóg w Imieniu im znanym.
  Ich los i nasz los.

  Los naszych pra pra dziadków był połączony i rozdzielił się.
  Wina zabliźniona niech ocenia Europę. Miłosiernie i z Litościwością.

  Gog i Magog odszedł z Polski.
  Wciąż czuć jego oddech z przeszłości.
  Gdzie teraz się narodził,
  jakiej jest narodowości?

 2. MasaKalambura 25.01.2020 21:36

  Osobiście byłbym skłonny do poparcia projektu mord stream. Nord. 2.

  Pod warunkiem, że powstaną przy okazji Nord 3 i 4 w celach ekologicznie poprawnego wydobycia zasobów 1 i 2 wojennych zatopionych w Bałtyku. Zanim natura w jakiś sposób zrobi to za nas i chluśnie nam w usta. Bałtyk Spieniony Cyklonem FFF ( oraz H2O5oh).

  Ekologicznie zielonym jest poparcie inicjatywy zapuszkowania gazów bojowych w nowych lokalizacjach. Bezpiecznych i i zneutralizowanych.

  Zakaz sprzedaży czy dystrybucji tego zupełny.

  Do rozważenia paneuropejski projekt przywracania wody pitnej do rzek naszych nizinnych i równych. Wody połączonej z migracją ryb od ujścia do górskich źródeł z obejściem tam. I jako narybek z powrotem do Atlantyku. Jak zawżdy bywało.

  Patrząc zaś z drugiej strony Trójksięgu:

  „I nie zjadajcie sobie nawzajem majątków
  nadaremnie;
  nie oddawajcie ich sędziom
  po to, by zjadać grzesznie część majątku
  innych ludzi
  – skoro przecież wiecie!”

 3. sga 26.01.2020 10:13

  blablabla
  przeciez to ziomki sa (duchowe) i sie dogadaja

 4. radical3dom 26.01.2020 11:47

  Pozwolę sobię na małą rachunkowość:
  zabitych żydów=3mln
  zabitych Słowian= 35mln
  zabitych rosjan za rządów komuny(którą żydzi tam wprowadzili)=nie wiadomo ale dużo
  no to cierpienia żydów wynoszą 3mln:(35mln+nie wiadomo ile)= co najmniej 0,0857 czyli mniej niż 8,6% cierpień Słowian.
  Dziękuję bardzo.
  PS w rachunkach nie wzięto pod uwage okupację Polski po wojnie przez władze sowieckie z czeo min 50% to byli żydzi z rosji.

 5. Jola 27.01.2020 10:12

  Budynek kościelny nie jest tym samym co Kościół, a z nowoczesnymi hierarchami dogadają się brzęczącym językiem i będzie jak z Karmelitankami

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.