Kościół – tu będzie techno

Opublikowano: 05.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1760

Ktoś napisał na ścianie warszawskiego kościoła św. Krzyża, że „Tu będzie techno” i „Świeckie państwo”. Ano, wszystkie badania dotyczące laicyzacji społeczeństwa (zwłaszcza młodych osób) wskazują na to, że raczej prędzej czy później kościoły będą pustoszały, a następnie będą sprzedawane i zamieniane także w rozmaite imprezowe miejsca (nic nowego, np. we Wrocławiu w dawnym kościele św. Katarzyny i klasztorze dominikanek odbywają się wesołe hulanki).

Policja, w służbie prawa religijnego, najpierw dokonała „brawurowego” zatrzymania osoby, którą podejrzewa o wspomniane prorokowanie. O 6:00 rano, żeby było bardziej spektakularnie. Teraz konserwatyści sądowi przyklepali trzy miesiące aresztu. Jak sądzę, ma to na celu wydobycie z podejrzanego „słusznych” zeznań. Jak to w Polsce.

Akcji nie rozumie nawet konserwator zabytków i wskazuje na nierówne traktowanie. „Zrozumiałbym takie postępowanie prokuratury i postanowienie sądu, gdyby podobną konsekwencję wykazywali w pozostałych przypadkach. Gdyby wszystkich traktowali równo. Ale nie traktują… Na początku października zdewastowano grubo ponad 100 kamiennych tablic Tchorka. Wiele z nich ma status zabytku. Sprawcy się ujawnili (klub „Gazety Polskiej”) i – co gorsza – publicznie zadeklarowali kontynuację wandalizmu. Koszt remontu jednej tablicy sięga nawet 5 tysięcy złotych. Policja od października prowadzi postępowanie. Dość rzetelnie stara się wyjaśnić wszystkie okoliczności. Wniosku o areszt tymczasowy nie było… Gorliwości prokuratury w tym wypadku brakuje” – napisał na swoim profilu facebookowym warszawski konserwator zabytków Michał Krasucki.

Tymczasem władze kościelne zastanawiają się, jak to się stało, że młodzież masowo i gwałtownie odwraca się od Kościoła. Ot, zagadka. „Według CBOS, w ciągu ostatnich 30 lat liczba osób deklarujących się jako wierzące spadła w kraju z 94 do 87,4 proc. Największy spadek widać w grupie osób w wieku 18-24 lat. W tej grupie tylko 23 proc. badanych stwierdziło, że są praktykującymi katolikami”.

Jednocześnie arcybiskup Jędraszewski twierdzi, że powodem spadku religijności wśród młodych jest to, że Kościół jest przedstawiany „jako instytucja opresyjna, która nie pozwala być sobą, nie pozwala być wolnym, tylko ciągle czegoś zakazuje, na coś nie pozwala”. „A to nie do końca jest prawdziwe. Prawdą jest, że wolność ma swoje reguły i swoje prawa” – dodał.

Wcale nie jest opresyjny, zupełnie nie. To lewackie kłamstwa. Po co ma być opresyjny, skoro o jego interesy tak gorliwie dba aparat policyjno-sądowniczy.

No więc, panowie księża, będzie techno w (byłych) kościołach. A im bardziej spanikowani będziecie odwoływać się do państwowej pałki, żeby zastraszać ludzi, tym będzie więcej tej techniawy.

Autorstwo: Xavier Woliński
Źródło tekstu i zdjęcia: WolneLewo.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Kaczor3333 05.01.2022 08:23

  Dziś Bogiem jest pieniądz i władza.

 2. Stanlley 05.01.2022 10:11

  Jak zwykle podający się za lewaków odwracają uwagę od rzeczywistego problemu bo sami też mają ten problem, jedni drugich warci….

  W 2021 maski opadły – miedzy innymi okazało się jak kościół na dwóch łapkach służy korporacjom, jak pięknie wspierali plandemię. Lewaczki tak samo, przyklaskują uciskowi ludzi, wspierają sprzedaż experymentalnego preparatu genetycznego – np po przez nawoływanie do przymusu…. I co? Moje ciało to już nie mój wybór?

  Kościół zamiast starać się być liderem, po przez własne postępowanie pokazywać ideee chrześcijańskie – np angażując się w pomoc biedny, aktywizację społeczne itp. Ja nie wiem czemu kościół np w brazylii nie ma problemu z aktywną walką z biedą i bezrobociem po przez przeróżne inicjatywy gospodarcze a u nas to jakiś temat tabu.

  Bardzo mnie zniasmaczyło gdy po mszy podczas ogłoszeń parafialnych promował ksiądz zbiórkę na coś tam w Afryce… tak jak by u nas była kraina mlekiem i miodem płynąca – a tak się składa że w tych dniach bankrutował rodzinny sklepik w Podkowie Leśnej, cała rodzina traciła jedyne źródło utrzymania, oni nie prosili o pomoc – błagali o to by robić zakupy… Dlaczego nie było miejsca na apel by pomagać sobie na wzajem, wspierać swoje bizneszy a nie zagraniczne korporacje…

 3. sga 05.01.2022 10:14

  nie moge doczekac sie, az w polsce
  hucpy religijne bede tylko i wylacznie
  za pieniadze zainteresowanych
  w ich budynkach

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.