Korwiniści i narodowcy kłócą się o prawybory

Opublikowano: 13.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1485

Konfederacja postanowiła zorganizować prawybory, mające wyłonić jej kandydata w zbliżających się wyborach prezydenckich. Gdy wydawało się, że wszystko zostało już wcześniej uzgodnione i będzie nim osoba z największym poparciem, do akcji wkroczył Janusz Korwin-Mikke, decydując się na krytykę ewentualnego startu przedstawiciela „niepopularnych wśród Polaków narodowców”.

Prawybory w Konfederacji trwają już od ubiegłego weekendu, a mogą brać w nich udział wszystkie osoby, które przy odpowiedniej rejestracji wpłaciły 30 złotych i przyszły na zjazd elektorski organizowany w swoim województwie. W tej chwili swoje głosy oddali więc elektorzy z czterech województw, a największym poparciem cieszy się jak na razie Krzysztof Bosak, czyli wiceprezes Ruchu Narodowego i rzecznik prasowy Konfederacji.

To nie spodobało się jednak Korwin-Mikkemu, jego przeciwnikowi w prawyborach i liderowi partii swojego własnego imienia. Napisał on wczoraj na Facebook’u, że wrogowie „wolnościowców” chcą, aby kandydatem Konfederacji był narodowiec z powodu niepopularności RN-u wśród społeczeństwa. Z tego powodu mobilizował on konserwatywno-liberalny elektorat do oddawania głosu właśnie na konserwatywnych liberałów.

Do wpisu Korwin-Mikkego odniósł się prezes RN-u Robert Winnicki. Także za pośrednictwem „Facebooka” przypomniał on liderowi KORWiN, że kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich będzie osoba wybrana przez elektorów. Dodatkowo jego zdaniem to właśnie Bosak będzie najbardziej odpowiednią osobą, ponieważ „potrafi skutecznie reprezentować całe spektrum i bogactwo naszej formacji”.

Dodatkowo Winnicki przypomniał, że to formacje nawiązujące do haseł narodowych miały po 1989 roku lepsze wyniki wyborcze – mają o tym świadczyć choćby współrządzące przez pewien czas krajem Liga Polskich Rodzin i Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe. Bez sięgnięcia po taką retorykę niemożliwy miałby być także sukces Prawa i Sprawiedliwości, choć w praktyce nie realizuje ono narodowego programu.

Lider narodowców dodatkowo wbił szpilę szefowi konserwatywnych liberałów, przypominając o jego kiepskich wynikach wyborczych. Zdaniem Winnickiego Korwin-Mikke nie jest osobą poszerzającą elektorat Konfederacji.

Na podstawie: Facebook.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. KrisK 13.12.2019 12:57

    Ledwo się dostali do sejmu, a już się kłócą. 🙁

  2. LichoNiespi 13.12.2019 14:19

    Bosak, wg mnie to jest nieodpowiednia osoba i nie wygra wyborow a konfederacja pograzy sie w rozkladzie wewnetrznym. Wg mnie bardzo duze poparcie na przyszlego prezydenta mialby nie nie mialby ale juz ma Grzegorz Braun /Brown/ i Robert Winnicki. Sa to ludzie ogolnie znany i szanowany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.