Korwin-Mikke o „wieku zgody” i prawie wyborczym

Opublikowano: 22.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2075

Partia, którą zakładają Janusz Korwin-Mikke i Stanisław Michalkiewicz, będzie nosił nazwę KORWiN (taką, jak Nowa Nadzieja przed przejęciem władzy w partii przez Sławomira Mentzena). Znany jest już program nowego ugrupowania.

Janusz Korwin-Mikke i Stanisław Michalkiewicz byli w 1990 roku współzałożycielami pierwszej polskiej partii konserwatywno-liberalnej, Unii Polityki Realnej, której prezesem został właśnie Korwin-Mikke. Kolejnym partiami Korwin-Mikkego były Wolność i Praworządność, Kongres Nowej Prawicy i KORWiN. Na potencjale wyborczym tej ostatniej partii zbudowano szerszy prawicowy projekt – Konfederację.

Janusz Korwin-Mikke był jednym z założycieli i liderów Konfederacji, która na samym początku opierała się głównie na jego rozpoznawalności. Tuż po oddaniu władzy w partii KORWiN Sławomirowi Mentzenowi (partia zmieniła wówczas nazwę na Nową Nadzieję), w czasie trwanie ostatniej kampanii wyborczej, pomiędzy Konfederacją a Korwin-Mikkem zaczęło się coś psuć. Młodsi liderzy prawicowej koalicji, jak m.in. Krzysztof Bosak, zaczęli krytykować polityka, odcinać się od jego słów, a często nawet atakować go w mediach. Korwin-Mikke nie pozostawał im dłużny.

W ostatnich wyborach Konfederacja nie uzyskała takiego wyniku, jaki zwiastowały sondaże, a szef kampanii, narodowiec Witold Tumanowicz, winę za taki stan rzeczy zrzucił właśnie na Janusza Korwin-Mikkego. Dodatkowo Sławomir Mentzen zapewnił, że jego dawny idol nie wystartuje już w wyborach z list Konfederacji. Od tego momentu jasnym było, że prędzej czy później nestor polskiej prawicy wolnościowej ruszy z nowym projektem. Jak się okazało – historia zatoczyła koło i nowe ugrupowanie nestor polskiej prawicy wolnościowej zakłada ze Stanisławem Michalkiewiczem. Dodatkowo partia wraca do nazwy KORWiN.

Nowa partia Janusza Korwin-Mikkego ujawniła swój program. Nie jest on „rewolucyjny” i opiera się na tym, co prawicowiec głosi od początku swojej kariery politycznej i publicystycznej. „Nowości” dotyczą jedynie kwestii bieżących, jak na przykład wojna na Ukrainie. Partia KORWiN postuluje na przykład, by, gdy tylko zniknie zagrożenie ze strony Rosji, zatrzymać pomoc dla Ukrainy. W programie znajduje się także zapis o zastopowaniu wypłacania świadczeń socjalnych dla imigrantów. „Polska musi mieć prawo do nieprzyznawania świadczeń socjalnych obcokrajowcom, którzy nie płacili u nas składek” – czytamy.

Kolejny postulat ściśle związany z obecną sytuacją geopolityczną: „Stop nielegalnej imigracji”. Jednocześnie nowa partia Korwin-Mikkego postuluje: „Obrona swobody przekraczania granic bez kontroli granicznych przez ludzi i towary (zachowanie Układu z Schengen i Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Europa Ojczyzn!”.

Partia KORWiN optuje za obroną złotówki i odrzuca perspektywę przyjęcia waluty euro. „Obrona złotówki, mającej pokrycie w trwałych wartościach. Nie dla przyjęcia euro przez Polskę. Wolna konkurencja walut!” – czytamy.

Nowa partia Korwin-Mikkego chce uniezależnić Polskę od wpływów organizacji międzynarodowych. „Obrona Polski przed regulacjami narzucanymi przez inne organizacje międzynarodowe, w tym WHO, ONZ, Rada Europy. Tu jest Polska!”. „Obrona Polski przed narzucanymi przez UE absurdami pseudo-ekologicznymi, typu: likwidacja kopalń czy zakaz sprzedaży samochodów spalinowych; obrona przed ekoterroryzmem. Likwidacja agendy „Fit for 55”. Absurdy precz!” – czytamy dalej. „Obrona prawa do samodzielnego ustalania wysokości podatków przez państwa członkowskie (w tym VAT-u i akcyzy, obecnie narzucanych przez UE). Likwidacja tzw. „harmonizacji polityk fiskalnych”, podatków unijnych i wspólnego zadłużenia. Samodzielność finansowa!” – kolejny postulat dotyczący uniezależnienia Rzeczypospolitej od organizacji, do których obecnie należy.

„Obrona przed narzucaniem nam kultury LGBTQZ oraz trans-genderyzmu. Koniec z dziwactwami!” – czytamy dalej w udostępnionych fragmentach programu partii KORWiN. „Obrona naszych dzieci przed próbami wychowywania ich przez Unię w obcej nam kulturze. Ręce precz od naszych dzieci!”. „Obrona, zdecydowana, praw mężczyzn, będących obecnie najbardziej wyzyskiwaną grupą w UE. Normalne role płci” – możemy przeczytać w programie partii.

„Obrona tradycyjnych kar – w szczególności odrzucenie przymusu zniesienia kary śmierci dla morderców. Mordercy mają się bać!” – czytamy. „Obrona wartości europejskich przed obcymi nam i sprzecznymi z nimi „wartościami unijnymi” – w szczególności przed antywartościami zapisanymi w Karcie Praw Podstawowych. Powrót do normalności!” i „Obrona polskich wartości i obyczajów narodowych przed próbami ujednolicenia i polityką „multi-kulti”. Polska ma być Polską!” – to kolejne punkty programu.

„PolExit – jeśli nie uda się odsunąć od władzy skorumpowanych biurokratów i ideologów z Brukseli. Precz z eurokracją!” – czytamy w programie partii. I dalej: „PolExit – jeśli nie uda się zablokować stworzenia z UE państwa unitarnego, odbierania krajom autonomii i przekazywania Unii dalszych kompetencji państw członkowskich. Dość totalitaryzmu!”. „PolExit – jeśli nie uda się zlikwidować UE w jej obecnym kształcie. Walczymy o suwerenność Rzeczypospolitej aż do wyjścia z Unii. Dość podporządkowywania Polski obcym interesom!”.

Tymczasem Janusz Korwin-Mikke nie odpuszcza i mimo iż jego wpisy budzą spore kontrowersje, stara się wytłumaczyć internautom, o co mu chodzi w kwestii zniesienia tzw. „wieku zgody”. Janusz Korwin-Mikke znany jest z głoszenia kontrowersyjnych poglądów. Jeśli chodzi o przedstawianie idei, to polityk i publicysta nie idzie na żadne kompromisy. Wypowiedzi Korwin-Mikkego często są źle interpretowane i przez to odbierane, jako kontrowersyjne lub obrazoburcze. Tak jest np. w przypadku dyskusji nad wiekiem zgody. Polityk prezentuje tu typowe wolnościowe podejście, według którego państwo nie powinno wyznaczać granicy, od której ktoś może uprawiać seks, bo jest to daleko idąca ingerencja w wolność osobistą.

Wolnościowcy ogółem chcieliby, aby państwo w życie obywateli wtrącało się jak najmniej, a skrajni wolnościowcy, czyli libertarianie i anarchokapitaliści, marzą o tym, by państwo ograniczyło swą działalność do minimum lub w ogóle zostało zastąpione przez prywatne podmioty i reguły wolnego rynku. W świetle idei wolnościowych tzw. „wiek zgody” jest więc elementem zamordyzmu. Oczywiście nie jest to najważniejsza kwestia, o którą należy się bić w walce o wolność jednostki, ale Janusz Korwin-Mikke słynie z tego, że lubi sięgać po te tematy, które wzbudzą największe kontrowersje.

W dyskusji o wieku zgody polityk znów został źle zrozumiany i zarzuca mu się nawet, iż popiera pedofilię. Na tego typu oskarżenia były poseł postanowił stanowczo odpowiedzieć za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Nauczcie się czytać!!! Ja nie popieram pedofilii! Ja chcę, by o dojrzałości dziewczyny decydowała jej matka (ojciec, kurator) i w razie potrzeby sąd – a nie Sejm, który dziewczyny nie zna!! I podejrzewam, że średni wiek zgody ustalany przez matki byłby wyższy, niż 15 lat…” – napisał Korwin-Mikke. „Tak! Również dorosłość, czyli wiek odpowiedzialności, powinien ustalać ojciec (matka, kurator) – a nie Sejm toporem na 18 lat! I tak samo dziecko mogłoby się odwołać do sądu gdyby ojciec nie chciał dać zgody na usamodzielnienie” – pisze dalej prawicowiec.

Polityk uważa, że ta zasada powinna działać także w innych dziedzinach życia. „I w d***kracji głosowaliby ludzie dojrzali (a nie mający ukończone 18 lat). I oczywiście (o czym wiele razy pisałem!) bierne prawo wyborcze powinien mieć każdy: co to za d***kracja, w której zabrania się ludziom wybrać kogo chcą – np. genialnego 16-latka?” – twierdzi Korwin-Mikke. „Ludzie tak przywykli do życia w ustalanych przez państwa normach i klatkach, że nie wyobrażają sobie, że można żyć normalnie. Ręce opadają…” – dodaje na koniec nestor liberalnej prawicy w Polsce.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: Sebastian Bojara (CC BY-NC-ND)
Źródło: NCzas.info [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Henryk Sclaveni 22.01.2024 16:16

  Ciągłe rozwalanie i zakładanie nowych partii przez Korwina, z pewnością przyczyniło się do tego, że wolnościowcy nigdy nie mieli realnie szans na przejęcie władzy, a obecnie w konsekwencji rządzą partie lewicowe. Teraz JKM robi to kolejny raz, co pozwala sądzić, że jest agentem jakichś bliżej nieokreślonych, wrogich Polsce sił, mających na celu wysadzanie prawdziwej Prawicy (bo PiS nią nie jest) od środka.

 2. najzwyklejszy 22.01.2024 18:49

  Korwin jest genialny, niestety zbyt wielu judaszy było wokoło niego, jak ta srajmorda Mentzen. Wszystko co zapisane w działaniu parti KORWIN jest czysto Polskie i ludzkie, nie diabelskie jak szwaba SchwaboStaloHitlaHail. Vivat JKM.

 3. KubaD. 22.01.2024 20:05

  To się nazywa determinacja!

  Tyle razy syjonistyczne wtyczki przejmowały jego partię, tudzież inni próbowali się wybić na jego nazwisku, a następnie go wyrzucali z jego własnej partii, że nie jeden by się poddał.

  Jedno jest pewne, nawet jeżeli by miał jakimś cudem wygrać wybory to mu najzwyczajniej w świecie popełnią samobójstwo.

 4. nefalin 23.01.2024 01:33
 5. emigrant001 23.01.2024 08:47

  Gdyby tak razem albo społem. Dla mnie No.1 jest Grzegorz Braun:)

 6. Dandi1981 23.01.2024 09:29

  Polexit jest na szkode polski moze rozwijac sie szybko w ue wolno w zssr lub byc osmotniona miedzy nimi wtedy sie nia podziela na pol jak podczas 2 swiatowej. Wiec samo zalozenie szkodzi polsce.
  2. Mowienie ze klepanie po tylku czyjegos dziecka jest normalne pozbawia cie glosow rodzicow a zyskujesz glosy pedefili.
  3. Glosowanie od 18 roku bo wtedy masz dowod osobisty ktory jest niezbedny do glosowania ale mozna zamienic na prawojazdy od 16 roku lub tymczasowy paszport lecz do tego sa potrzebne ramy prawne.
  4. Co do wieku zgody to do 15 roku zycia to jest pedofilia, a powyzej to same decyduja kiedy i nie potrzebuja zadnych ram prawnych zeby o sobie decydowac.
  5. Kara smierci w przypadku podwojnego zabojstwa lub wielokrotnego powinna obowiazywac bo wiadomo jak ktos jest oskarzany o 1 jak Komenda moze byc niewinny ale wielokrotny morderca powinien dostac Kare smierci bo jego wina jest bezsprzeczna.
  6. Dlaczego nikt nie zrobi uczciwego systemu emerytalnego gdzie oszczedzasz w zlocie kasa ci sie mnozy ile odlozysz tyle masz po tobie dziedzicza ja najblisi bez zadnej daniny dla panstwa Sam decydujesz kiedy na nia przechodzisz, koniec przywilejow ze za 5 lat urzedu masz 10 tys emerytury, albo ktos kto placil 40 lat skladke dostaje tysiac emerytury. System gdzie wszystko idzie do jednego worka i dla tych co najwiecej wplacaja daje najmiej jest chory.
  To samo nfz zlikwidowac kasy chorych , lekarz ma miec miesieczna pensje i przyjac wszystkich paxjentow z danego dnia bo to jego obowiazek , skancza sie zapisywania na za 2 miesiace, jesli ma wlasna klinike z automatu zostaje zwlniony, jezeli przekazuje klientow z nfz prywatnym kuplom do prywatnych klinik to samo bo tak to wyglada doja nfz pozniej jesscze kaza przychodzic prywatnie zeby dokanczyc zabieg, kiedy ktos z tym porzadek zrobi? Gdzie 0% kredytu na 1 dom czy samochod? Gdzie 50 tys za urodzenia 8 dzieci? Obiecuja farmazony bo co moga agenci szkodzic polsce by sie nie rozwijala ani militarnie ani gospodarczo a ludnosc byla zubozna do roll taniej sily roboczej.
  Ps powina byc ustawa ze urzednik dostaje tylko pensje(a ona nie przekracza 3x minimalnej) i Sam pokrywa swoje diety,, trasporty, noclegi z niej , biura it’d koniec z dodatkami ktore przewyszaja 100 krotnie pensje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.