Korporacja Facebook oficjalnie zmieniła nazwę na Meta

Opublikowano: 01.11.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1921

Amerykańska firma Facebook zmieniła nazwę na Meta, aby odzwierciedlić swoją wizję przyszłości. Jej założyciel, Mark Zuckerberg, poinformował o tym podczas prezentacji online na swoim oficjalnym profilu na „Facebooku”.

„Teraz nazywamy się Meta” – powiedział Zuckerberg, który spodziewa się, że sieć społecznościowa w nowej wersji dotrze do miliarda ludzi w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Według niego Meta stanie się miejscem, w którym ludzie będą mogli wchodzić w interakcje, pracować oraz tworzyć produkty i treści. Zuckerberg ma nadzieję, że będzie to nowy ekosystem, który stworzy „miliony” miejsc pracy dla artystów.

Nowa nazwa spółki macierzystej będzie lepiej odzwierciedlać wszystkie jej działania, ale nazwy poszczególnych sieci pozostaną niezmienione.

„Nasze aplikacje, ich nazwy i marki się nie zmieniają” – dodał.

Aplikacja o tej samej nazwie również zachowa swoją nazwę na Facebooku. Nowa nazwa została ogłoszona w czasie, gdy Facebook przeżywa kryzys egzystencjalny. W ślad za rewelacjami firma jest bacznie obserwowana przez ustawodawców i regulatorów w wielu krajach.

Wyjaśniając decyzję o zmianie, Zuckerberg powiedział, że nazwa Facebooka nie odzwierciedla już wszystkiego, co robi firma. Oprócz głównej sieci społecznościowej obejmuje teraz Instagram, Messengera i inne platformy.

„Od teraz priorytetem jest nasz metaverse, a nie Facebook. Po pewnym czasie nie będziesz już potrzebować Facebooka, aby korzystać z naszych innych usług. Słowo „meta” pochodzi z języka greckiego i oznacza „po, dalej”. Dla mnie symbolizuje to, że zawsze jest coś do zbudowania. W historii zawsze jest kolejny rozdział. Dla nas jest to historia, która rozpoczęła się w hostelu, wyrosła poza ramy, które możemy sobie wyobrazić ”- powiedział twórca sieci społecznościowej.

Według niego nowa marka będzie odzwierciedlać koncentrację firmy na metawersie, w którym ludzie porzucają ekrany i doświadczają efektów swojej obecności w wirtualnej rzeczywistości.

„Dużo nauczyliśmy się, radząc sobie z problemami społecznymi i żyjąc na zamkniętych platformach, a teraz nadszedł czas, aby wdrożyć wszystko, czego nauczyliśmy się o budowaniu kolejnej fazy”, powiedział Zuckerberg. „Wykraczamy poza to, co jest dzisiaj możliwe, poza ekrany, poza ograniczenia odległości i fizyki. A bycie firmą to przyszłość tworzona przez nas wszystkich.”

Zuckerberg powiedział, że jest dumny z tego, co osiągnął i powiedział, że jest zachwycony tym, co nas czeka.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Słowo „meta” w ulicznym slangu oznacza miejsce, w którym bezdomni mogą przez jakiś czas pomieszkać, a w sporcie punkt ukończenia wyścigu. Mam nadzieję, że będzie prorocze dla korporacji Zuckeberga, bo jego „wizje ludzkości” są coraz bardziej upiorne.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Matylda 01.11.2021 16:47

    Pudrowanie trupa niewiele zmienia…

  2. Szwęda 01.11.2021 19:18

    Start…. meta.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.