Koronawirus zakaził 25 milionów Irańczyków

Opublikowano: 19.07.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 747

W sobotę, prezydent Iranu Hasan Rouhani podał do wiadomości publicznej dane Ministerstwa Zdrowia, dotyczące liczby zakażeń koronawirusem. Jak wynika z raportu, aż 25 milionów Irańczyków mogło zostać zakażonych. Liczba ta jest około 90 razy wyższa, niż podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, którego dane na temat zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem są powielane przez światowe media.

Według irańskich władz, 25 milionów obywateli zostało już zakażonych, a kolejne 30-35 milionów zostanie zakażonych w nadchodzących miesiącach. Warto dodać, że populacja Iranu to około 81 milionów ludzi. Jeśli dane rządowe trafnie przedstawiają sytuację w kraju, oznacza to, że do końca 2020 roku ponad połowa mieszkańow tego bliskowschodniego państwa zostanie zakażonych.

Co więcej, irański rząd przewiduje, że liczba hospitalizacji wkrótce będzie dwukrotnie większa niż w ciągu ostatnich 150 dni. Hasan Rouhani ogłosił, że dotychczas ponad 200 tysięcy ludzi było już hospitalizowanych.

Iran jest obecnie krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa na Bliskim Wschodzie i jednym z najbardziej dotkniętych na całym świecie. Od ponad miesiąca zmaga się z drugą falą zakażeń koronawirusem. Władze Iranu nie mogą wprowadzić ogólnokrajowej blokady z powodu mocno osłabionej gospodarki, która jest objęta sankcjami, choć w sobotę i tak wprowadzono pewne ograniczenia.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Iranie zakaziło się ponad 270 tysięcy ludzi, a około 14 tysięcy zmarło. Trudno stwierdzić, które źródło informacji jest bardziej rzetelne. Nie można wykluczyć, że Iran celowo zawyża statystyki, aby wymusić na Stanach Zjednoczonych zniesienie sankcji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: France24.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Pod koniec roku ogłoszą, że 70% społeczeństwa już przeszło zakażenie, zmarło tyle i tyle, tym samym epidemia się zakończyła. Problem z głowy. W każdym razie oficjalnie.

Radek
Użytkownik
Radek

Ważne jest wyrażenie “mogło zostać zakażonych”. Czyli szacunki. Ponieważ w tym globalnym zidioceniu twierdzi się, że można chorować bezobjawowo, to można podawać dowolne liczby jako “mogło zostać zakażonych”. Bo nie trzeba żadnych dowodów na to. W razie czego jakby coś poszło nie tak, to się powie, że szacunki się trochę nie zgadzały.