Koronawirus pojawił się w Indiach latem 2019 r.

Opublikowano: 29.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1142

Chińscy naukowcy twierdzą, że mają dowód pochodzenia Covid-19 z Indii. Mówią, że wirus prawdopodobnie powstał w tym kraju podczas ekstremalnej fali upałów zeszłego lata.

Chińscy naukowcy twierdzą, że koronawirus pojawił się w Indiach latem 2019 roku i nie jest to pierwszy raz, kiedy Chiny wskazują na inne kraje, zarzucając wcześniej Stanom Zjednoczonym i Włochom, że są źródłem zarażenia koronawirusem.

Zespół z Chińskiej Akademii Nauk twierdzi, że wirus prawdopodobnie pojawił się w Indiach latem 2019 roku i został przeniesiony ze zwierząt na ludzi przez zanieczyszczoną wodę, zanim „po cichu dotarł” do Wuhan, gdzie został po raz pierwszy wykryty.

Jednak David Robertson, ekspert z Uniwersytetu w Glasgow, nazwał artykuł „bardzo wadliwym” i stwierdził, że „nic to nie wnosi do naszego zrozumienia pojawienia się koronawirusa”.

Oskarżenia nie pochodzą jednak znikąd i pojawiły się na tle narastających napięć politycznych w stosunkach między Indiami a Chinami, które w pobliżu spornego terytorium są gotowe do wzajemnego ataku.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o