Koronawirus naszym dniem powszednim

Opublikowano: 19.03.2020 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 748

Gorączkę mają już niemal wszyscy, choć mało kto naprawdę jest zarażony nowym wirusem. Ludzie póki co zarażają się paniką, a nie samym koronawirusem COVID-19.

Na ulicach Warszawy mało ludzi. W weekend zawsze zapełnione tłumem ulice Nowego Światu czy Krakowskiego Przedmieścia oraz warszawska Starówka, świecą pustkami. Nieczynne kina, teatry, restauracje. Markety jeszcze otwarte, ale i w nich pustki, bo coraz większe w nich braki. Brakuje makaronu, a lodówki, w których kiedyś było mięso, świecą pustkami. Brakuje też papieru toaletowego.

Strach, strach rany boskie!

Na warszawskiej Starówce spotkałem kataryniarza. Stał, kręcił korbą i bezkarnie śpiewał peerelowski szlagier „Autobus Czerwony”. Takie prawa pandemii. Nie ma kto go ścigać. Nikt go nie słuchał, bo nikogo prawie nie było. Jemu, niczym orkiestrze na Titanicu, w ogóle to nie przeszkadzało.

Obowiązuje też zakaz publicznych zgromadzeń, w których miałoby wziąć udział więcej niż 50 osób. Taką kilkuosobową demonstrację w asyście dwóch policjantów miałem okazję spotkać. Była to demonstracja „Polskich Babć”.

Chodząc w kółko staromiejskiego rynku śpiewały – „Strach, strach, rany boskie! Dokąd prowadzisz ten kraj!? Stop, stop, rany boskie! Oddaj, co zabrałeś, napraw co spaprałeś nam…”, wyglądali jak średniowieczni pokutnicy w Europie Zachodniej, chcący przebłagać Boga w dniach czarnej dżumy.

W kościołach zresztą niektórzy szukają ratunku. Arcybiskup Andrzej Dzięga stwierdził, że w kościele nie można się zarazić, bo wody święconej boi się diabeł. A poza tym „Chrystus nie roznosi zarazków”.

Skutek czy przyczyna nadchodzącego końca świata?

Gdy stan kwarantanny potrwa dłużej na ulicach niewątpliwie pojawią się kaznodzieje głoszący nadejście końca świata. Jak to w dniach ostatecznych. MSWiA właśnie zarejestrowało nowy „kościół”. Reformowany Kościół Katolicki w Polsce jest nowo zarejestrowaną wspólnotą wyznaniową.

Pośród około 170 formalnie działających w naszym kraju wspólnot to jedyny Kościół chrześcijański, błogosławiący tzw. pary jednopłciowe. Dla jednych może być to skutkiem nadchodzącego końca świata, dla innych będzie jego przyczyną. Jak to mówił Franciszek Pieczka w „Konopielce” – „Chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, a wilki latać będą”.

Zakaz seksu jako środek na koronawirusa

U nas władze z wirusem jakoś sobie radzą. Nie to co na sąsiedniej Ukrainie, gdzie tamtejszy minister zdrowia palnął w telewizji, że nie trzeba się martwić o dzieci, bo wirus ich nie dotknie. Umrą tylko wszyscy emeryci… Potem przepraszał za „niezręczność” i zalecił powstrzymanie się od seksu, bo podczas takiego aktu podnosi się temperatura ciała i zmniejsza odporność.

Ale koniec końców nie jest jeszcze tak źle. Ja się jeszcze trzymam, a przyroda zaczyna się budzić. Staram się optymistycznie zakończyć: w dniach kwarantanny i epidemii widziałem już pąki na niektórych drzewach.

Autorstwo: Jarosław Augustyniak
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 20.03.2020 07:09

    Ciekawe co przebije strachem koronawirus, by zwrócić uwagę ludzi na świecie? Jakie macie pomysły? Czy to będzie nalot UFO , nadawanie w TV w czasie rzeczywistym innej cywilizacji , przekazem nie jesteście sami ? Może sztucznej inteligencji powierzymy życie i świat ludzi,który będzie naszym końcem. A może użycie broni jądrowej zagłady , gdy zabraknie porozumienia w tym mądrych ludzi?

  2. Aida 20.03.2020 09:07

    Fenix świat już wielokrotnie dostarczał gorszych rzeczy i dostarcza codziennie tam gdzie toczą się walki zbrojne, gdzie rodzice walczą o życie ich dzieci, ucieczka przez nalotami, strach czy dotrzesz do szkoły, czy wrócisz żywy, każdego dnia, czy w tych walkach i chaosie nikt cię nie zgwałci, nie pobije, nie zabije.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.