Korei Południowej będą strzec roboty z karabinami

Opublikowano: 23.09.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Południowokoreańska armia wzbogaciła się o najnowsze roboty bojowe, wyprodukowane w jednej ze spółek zależnych Samsunga. Są one wyposażone w czujniki ciepła i ruchu i dzięki temu idealnie nadają się do patrolowania i wykrywania potencjalnych celów. Robot jest dodatkowo wyposażony w karabiny maszynowe, zdolne atakować nawet z odległości 2 kilometrów.

W arsenale SGR-1 znajduje się karabin maszynowy 5,5 mm i granatnik kalibru 40 mm. Jednakże decyzja o strzelaniu jest wykonywana przez zdalną obsługę i stosowne protokoły nie znalazły się na razie w oprogramowaniu tego robota. W przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia maszyna niezwłocznie informuje centrum dowodzenia. Obraz z dźwiękiem transmitowany jest do zdalnego operatora, który decyduje czy w danej sytuacji strzelać czy nie.

Ludzie mogą iść spać, a na posterunku zostaną, roboty, które w razie czego zaalarmują o intruzach. Według twórców, SGR-1 został zaprojektowany “aby zapobiec wojnie.” Jego celem jest ochronić żołnierzy, którzy znajdują się pod ogniem w szczególnie niebezpiecznej strefie.

Patrole robotów będą realizowane wzdłuż strefy zdemilitaryzowanej między Koreą Północną, a Południową. Obszar ten, od 1953 roku, rozdziela Półwysep Koreański na dwie w przybliżeniu równe części. Linia podziału ma długość około 250 km i szerokość 4 km.

Według szacunków, koszt budowy jednej jednostki SGR-1 wynosi 200 000 dolarów. Liczba robotów, które znajdą się na służbie jest nieznana. Po raz pierwszy system stworzony w Samsung Techwin został przetestowany już w 2006 roku.

Na podstawie: koreatimes.co.kr
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pablitto 24.09.2014 10:09

    wizje np. Philipa K. Dicka, czy rodem z Terminatora nabierają tempa…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.