Korei Południowej będą strzec roboty z karabinami

Opublikowano: 23.09.2014 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Południowokoreańska armia wzbogaciła się o najnowsze roboty bojowe, wyprodukowane w jednej ze spółek zależnych Samsunga. Są one wyposażone w czujniki ciepła i ruchu i dzięki temu idealnie nadają się do patrolowania i wykrywania potencjalnych celów. Robot jest dodatkowo wyposażony w karabiny maszynowe, zdolne atakować nawet z odległości 2 kilometrów.

W arsenale SGR-1 znajduje się karabin maszynowy 5,5 mm i granatnik kalibru 40 mm. Jednakże decyzja o strzelaniu jest wykonywana przez zdalną obsługę i stosowne protokoły nie znalazły się na razie w oprogramowaniu tego robota. W przypadku wykrycia potencjalnego zagrożenia maszyna niezwłocznie informuje centrum dowodzenia. Obraz z dźwiękiem transmitowany jest do zdalnego operatora, który decyduje czy w danej sytuacji strzelać czy nie.

Ludzie mogą iść spać, a na posterunku zostaną, roboty, które w razie czego zaalarmują o intruzach. Według twórców, SGR-1 został zaprojektowany “aby zapobiec wojnie.” Jego celem jest ochronić żołnierzy, którzy znajdują się pod ogniem w szczególnie niebezpiecznej strefie.

Patrole robotów będą realizowane wzdłuż strefy zdemilitaryzowanej między Koreą Północną, a Południową. Obszar ten, od 1953 roku, rozdziela Półwysep Koreański na dwie w przybliżeniu równe części. Linia podziału ma długość około 250 km i szerokość 4 km.

Według szacunków, koszt budowy jednej jednostki SGR-1 wynosi 200 000 dolarów. Liczba robotów, które znajdą się na służbie jest nieznana. Po raz pierwszy system stworzony w Samsung Techwin został przetestowany już w 2006 roku.

Na podstawie: koreatimes.co.kr
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pablitto
Użytkownik
pablitto

wizje np. Philipa K. Dicka, czy rodem z Terminatora nabierają tempa…