Korea Południowa wykryła radioaktywny ksenon

Opublikowano: 14.09.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 584

Zachód kontynuuje izolację Korei Północnej za jej prace nad programem jądrowym. 3 września odbył się szósty test północnokoreańskiej broni nuklearnej. Czujniki w sąsiedniej Korei Południowej wykryły śladowe ilości radioaktywnego ksenonu, który pochodzi z poligonu atomowego, gdzie zdetonowano bombę wodorową.

Informację w tej sprawie podała tamtejsza Komisja Ochrony i Bezpieczeństwa Jądrowego (NSSC). Rozmieszczone w północno-wschodniej części Korei Południowej oraz przy wschodnim wybrzeżu urządzenia pomiarowe łącznie trzynaście razy namierzyły ślady izotopu ksenonu-133. Udało się potwierdzić, że radioaktywny gaz pochodzi z Korei Północnej.

W związku z niedawnym testem bomby wodorowej, Organizacja Narodów Zjednoczonych nałożyła na Pjongjang kolejne sankcje. Według Rosji, dalsza izolacja Korei Północnej nie pozwoli rozwiązać problemu. Nie musieliśmy długo czekać na reakcję – państwowe media ogłosiły, że sankcje gospodarcze mają charakter prowokacyjny i wręcz zmuszają kraj do przyspieszenia prac nad bronią nuklearną. Stwierdzono również, że obecna sytuacja wyraźnie pokazuje, iż Korea Północna zmierza w prawidłowym kierunku i ma pełne prawo do obrony przed Stanami Zjednoczonymi.

Ostatnio USA groziły, że nałożą sankcje również na te państwa, które wspierają gospodarkę Korei Północnej oraz jej program nuklearny i nie przestrzegają ograniczeń nałożonych przez ONZ. Wymieniono przede wszystkim Chiny, które Zachód podejrzewa o udzielanie pomocy Pjongjangowi w omijaniu międzynarodowych sankcji.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ZeroHedge.com, Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.