Korea Południowa proponuje KRLD zakończenie wojny

Opublikowano: 24.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 972

Korea Południowa oficjalnie wyszła z propozycją zakończenia wojny z Koreą Północną. Prezydent Moon Jae-in stwierdził, że pojednanie obu Korei zapoczątkuje denuklearyzację i przyniesie pokój na Półwyspie Koreańskim.

Wojna koreańska toczyła się w latach 1950-1953. Co ważne, konflikt zbrojny nie zakończył się traktatem pokojowym, lecz zawieszeniem broni. To oznacza, że Korea Północna i Południowa technicznie nadal pozostają w stanie wojny.

Sytuację w regionie komplikuje fakt, że Korea Północna rozwija swój program jądrowy i jest w posiadaniu „defensywnej” broni nuklearnej, z której nie zamierza tak po prostu zrezygnować, gdyż obawia się inwazji Stanów Zjednoczonych. Mimo historycznego szczytu, który odbył się w 2019 roku w Hanoi, stolicy Wietnamu, Korea Północna i USA nie dogadały się w kwestii denuklearyzacji.

Prezydent Korei Południowej Moon Jae-in ogłosił, że podpisanie traktatu pokojowego, który oficjalnie zakończy wojnę, oraz pojednanie obu Korei może przynieść trwały pokój w tej części świata. Zaproponował również utworzenie Inicjatywy Współpracy Azji Północno-Wschodniej dla Kontroli Chorób Zakaźnych i Zdrowia Publicznego, której członkiem, oprócz Chin, Japonii i Mongolii, będzie także Korea Północna. To miałby być początek szerszej współpracy świata z odizolowaną Koreą Północną.

Warto dodać, że w tym roku mija 70. rocznica wybuchu wojny koreańskiej. Być może jest to dobry czas na pojednanie obu Korei. Oczywiście Korea Północna nie odda dobrowolnie swojej broni nuklearnej – w zamian będzie oczekiwała konkretnych gwarancji bezpieczeństwa, a także całkowitego zniesienia sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych, które chcą, aby to Korea Północna wykona pierwszy krok.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 24.09.2020 13:17

    Jest przepowiednia, że III wojna światowa wybuchnie, gdy zostaną zawarte traktaty pokojowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.