Korea Północna wysadziła w powietrze biuro łącznikowe

Opublikowano: 16.06.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 683

Wysoko postawieni urzędnicy Służby Bezpieczeństwa Korei Południowej spotkali się we wtorek na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) w celu omówienia kryzysu międzykoreańskiego, poinformowała administracja Prezydenta Republiki Korei.

„Stali członkowie NSC pod przewodnictwem kierownika Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Prezydencie Republiki Korei (Chunga Eui-yonga – red.) rozpoczęli posiedzenie o godz. 17.15 (10.15 czasu polskiego – red.) 16 czerwca” – poinformował dziennikarzy rzecznik administracji Kim Min Seok.

Oczekuje się, że członkowie NSC omówią sytuację z KRLD i wtorkowe wysadzenie w powietrze międzykoreańskiego biura koordynacyjnego we wspólnym kompleksie przemysłowym Kaesong w Korei Północnej.

Agencja Yonhap powołując się na źródło wojskowe poinformowała we wtorek, że w rejonie kompleksu przemysłowego Kaesong, położonego na terytorium KRLD, w drugiej połowie dnia czasu lokalnego było słychać wybuch i widziano dym. Ministerstwo ds. Zjednoczenia Korei Południowej potwierdziło, że Korea Północna wysadziła międzykoreańskie biuro łącznikowe w mieście. Później sama KRLD powiadomiła o „całkowitym zniszczeniu” budynku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Wojna INFO 16.06.2020 14:42

    Takie spotkania mają miejsce po kila razy w roku i nie są niczym niezwykłym.

  2. Wojna INFO 16.06.2020 14:45

    PS. Korea Północna niczego nie wysadziła. Doszło do eksplozji materiałów wybuchowych które dla “demokratycznej” opozycji zgromadziła tam Korea Południowa.
    PS. Moje twierdzenie jest równie wiarygodne jak twierdzenie Sputnika ;P

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.