Korea Północna utworzyła własną strefę czasową

Opublikowano: 09.08.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 426

Północnokoreańska agencja KCNA powiadomiła, że kraj ustanowił własną strefę czasową a nowy czas zostanie zatwierdzony już 15 sierpnia. Odbędzie się to zatem w 70. rocznicę wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod japońskiej okupacji. Władze chcą w ten sposób podkreślić niezależność od Japonii.

Obecnie na terytorium Korei Północnej, Korei Południowej i Japonii obowiązuje ten sam czas GMT. Został on wprowadzony na początku XX wieku przez Japonię, która okupowała niepodzieloną jeszcze w tamtych czasach Koreę. Jednak teraz północnokoreański rząd postanowił zmienić czas, który “został narzucony przez okrutnych japońskich imperialistów”.

Dokładnie 15 sierpnia, zegary w Korei Północnej zostaną przesunięte do tyłu o 30 minut. Nie ma w tym jednak niczego niezwykłego – w 2007 roku Wenezuela również cofnęła swój czas o pół godziny a Samoa, państwo wyspiarskie położone niedaleko Australii, “cofnęło się w czasie” o jeden dzień.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Time.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niewolnik 09.08.2015 19:58

    To jednak można wyzwolić się od durnych przepisów prawa nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.