Korea Północna doświadcza największej suszy od 2001 r.

Opublikowano: 22.07.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 570

W wyniku zbyt małych ilości opadów deszczu w okresie między kwietniem a czerwcem, Korei Północnej grozi poważny niedobór żywności. Szacuje się, że obecna sytuacja jest najgorsza od 16 lat.

Opady deszczu w regionach kluczowych dla produkcji żywności były mniejsze od średniej długoterminowej. Susza dotknęła uprawy ryżu, kukurydzy, ziemniaków oraz soi i zaszkodziła głównym sezonowym uprawom w tym roku. To oznacza, że Korea Północna będzie potrzebowała w następnych miesiącach pomocy żywnościowej z zagranicy.

W przeszłości, ten odizolowany od świata kraj wielokrotnie musiał polegać na pomocy humanitarnej. W 2012 roku USA uzgodniły z Koreą Północną dostarczenie 240 tysięcy ton żywności w zamian za porzucenie programu nuklearnego. Już po kilku tygodniach umowa została anulowana, gdy kraj wyniósł na orbitę satelitę z pomocy rakiety balistycznej.

Korea Północna stara się pokonać skutki suszy. Na pomoc żywnościową będzie prawdopodobnie mogła liczyć od Chin i Rosji. ONZ i podległe jej organizacje zaoferowały już pomoc Pjongjangowi.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szaman 22.07.2017 11:42

    Czyżby Haarp w akcji.. Korea nie chciała się tym roku ugiąć groźbom USA i dziwnym trafem nadeszła susza w kluczowych regionach produkcji żywności.

  2. emigrant001 22.07.2017 18:14

    albo kolejny kim wiedział, że będzie susza i chciał zapobiec wizji głodu depopulacją podczas wojny. Zginęłoby z milion kereańców i głodu by nie było.

  3. SugarWolfie 24.07.2017 09:42

    Taak, czytajac ten artykul i pameitajac jak dziala swiat – w ten zbieg okolicznosci suszy na terenach uprawnych, trudno mi uwierzyc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.