Kontrowersyjna decyzja FIFA

Opublikowano: 11.11.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1147

Organizacja mistrzostw świata budzi olbrzymie kontrowersje. Światowe media regularnie informują o łamaniu praw człowieka w tym kraju. Dotyczy to choćby pracowników najemnych, którzy budowali obiekty na mundial, ale też sytuacji osób LGBT.

FIFA nie widzi problemu. Widzą go niektóre krajowe federacje. Kilka tygodni temu sporo mówiło się o koszulkach, w jakich na mistrzostwach świata zagra reprezentacja Danii. Ukryto na nim logo związku czy producenta. „Nie chcemy być widoczni podczas turnieju, który kosztował życie tysiące ludzi” – czytamy w tłumaczeniu.

Duński Związek Piłki Nożnej zamierzał wysłać przesłanie do świata także za pośrednictwem strojów treningowych. Tamtejsza federacja chciała, by piłkarze na zajęcia zakładali koszulki z nadrukowanym hasłem „Prawa człowieka dla wszystkich”.

Duńczycy postanowili nadać sprawie formalny bieg – prośbę o zgodę na wykorzystanie takich strojów przedstawili w FIFA. Światowa centrala odrzuciła jednak ten wniosek. „Dzisiaj dostaliśmy negatywną odpowiedź. Przepraszamy, ale musimy wziąć to pod uwagę” – poinformował dyrektor Duńskiego Związku Piłki Nożnej Jakob Jensen.

Dania pierwszy mecz na mundialu rozegra 22 listopada. Jej rywalem będzie Tunezja. Później półfinaliści ostatnich mistrzostw Europy zmierzą się z Francją i Australią.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Meczyki.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.