Kontrowersyjna aplikacja do rozbierania kobiet

Opublikowano: 01.07.2019 | Kategorie: Seks i płeć, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1088

DeepNude to aplikacja wykorzystująca sztuczną inteligencję do przerabiania zdjęć wybranej kobiety tak aby wyglądała jak rozebrana. Narzędzie zniknęło już z internetu po burzy jaką wywołało, zwłaszcza wśród gwiazd.

https://www.youtube.com/watch?v=xCwsRU0dv9I

Jedną z ofiar DeepNude była Scarlett Johansson, aktorka nie kryła szoku, jej zdjęcia najczęściej „rozbierano”. Autorzy DeepNude nie spodziewali się, że aplikacja tak szybko podbije internet. Ponad 500 tysięcy osób skorzystało z niej w ciągu kilku dni. To jak twierdzą, spowodowało, że nie byli w stanie kontrolować własnego dzieła.

Tłumaczenia twórców DeepNude jakiekolwiek by nie były , zdaniem kobiet zakrawają na absurd, bo z góry było wiadomo w jakim celu powstała aplikacja. Jedno kliknięcie pozwalało mężczyznom spełnić swoje fantazje lub po prostu zażartować, niestety czyimś kosztem.

DeepNude działa na zasadzie podobnej do innych programów typu “Deep Fake”. Algorytm analizuje obraz przedstawiający osobę oraz nakłada na niego fałszywe elementy. W odróżnieniu od konkurencji, kontrowersyjny algorytm działa tylko z fotografiami kobiet, nie został zaprogramowany by renderować męską anatomię. Internauci donoszą, że program nadal można pobrać, choć z nieoficjalnych źródeł.

Autorstwo: AG
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Prometeusz 02.07.2019 08:08

    No trochę to niesmaczne. Ale z drugiej strony:
    „(…) Jedno kliknięcie pozwala mężczyznom spełnić swoje fantazje (…)” – ale jak to tak?! Przecież facet to świnia i to jest niedopuszczalne!!! Tylko fantazje kobiet są dobre i szlachetne i można je spełniać, a fantazje mężczyzn są ohydne i krzywdzą… tzn. nagość KAŻDEJ kobiety jest piękna. Ale bez jej zgody i fejkowa jest OHYDNA.
    Jakby tak ktoś zrenderowal moje zdjęcie nago, to przecież byłby skandal i tragedia i uszczerbek na wizerunku…! :p

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.