Konsultacje społeczne na cyfrową walutą banku centralnego

Opublikowano: 14.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1158

Bank of Canada wychodzi z fazy badań nad cyfrową walutą banku centralnego i przechodzi do fazy opracowania wdrożenia, zapowiedział jego gubernator 12 grudnia, rozpoczynając w 2023 roku publiczne konsultacje w tej sprawie.

„Myślę, że z biegiem czasu można sobie wyobrazić, że w gospodarce bardziej cyfrowej sensowne może być danie Kanadyjczykom możliwości przechowywania pieniędzy banku centralnego w formacie cyfrowym. Dlatego upewniamy się, że jesteśmy gotowi” – ​​powiedział Tiff Macklem, gubernator Bank of Canada (BoC) na forum Rady Biznesu Kolumbii Brytyjskiej. Macklem powiedział, że decyzja o przyjęciu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) nie będzie pochodzić od BoC, ale od Parlamentu.

Gubernator wyjaśnił niektóre czynniki, które mogą doprowadzić do przyjęcia przez Kanadę cyfrowej waluty, w tym gwałtowny spadek popytu na fizyczne banknoty. Innym czynnikiem byłoby szerokie zastosowanie stabilnej monety sektora prywatnego, która nie jest denominowana w dolarach kanadyjskich.

Macklem powiedział, że te scenariusze mogą doprowadzić do utraty przez Kanadę suwerenności monetarnej. „Żeby było jasne, popyt na banknoty nadal rośnie. Nie rośnie tak szybko, jak nominalny PKB, ale nadal rośnie. Na pewno się gwałtownie nie spadnie” – dodał Macklem.

Macklem skrytykował inne formy kryptowalut, mówiąc, że są „niesamowicie niestabilne” i „niezbyt dobrze zachowują wartość”; „Większość działań związanych z kryptowalutami to w dużej mierze inwestycje spekulacyjne” –

Strona internetowa Banku Kanady mówi, że gdyby wydano CBDC, „osoby fizyczne i firmy mogłyby ich używać do płacenia za produkty lub usługi za pomocą telefonu komórkowego, lub specjalnej karty, lub urządzenia”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Epoch Times”
Źródło: Goniec.net

9

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.