Konkurs na zapobieganie homoseksualizmowi

Opublikowano: 05.06.2017 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 719

Malezyjski resort zdrowia ogłosił konkurs na najlepsze nagranie, którego autorzy będą w stanie dotrzeć do osób zagrożonych skłonnościami homoseksualnymi, aby ostrzegać ich przed negatywnymi konsekwencjami takiej orientacji seksualnej i możliwymi sposobami jej przeciwdziałania.

Rząd Malezji oficjalnie ogłosił, że ufunduje nagrodę pieniężną w wysokości do tysiąca dolarów za najlepsze nagranie wideo, które będzie zniechęcało obywateli do przejawiania homoseksualnych skłonności oraz „wątpliwości co do tożsamości płciowej”. Jednocześnie uczestnicy konkursu muszą zawrzeć w przygotowanych materiałach porady dotyczące kontroli podobnych popędów i ich przeciwdziałania.

Każda z nadesłanych prac ma też promować zdrowy tryb życia i poczucie własnej wartości, zaś jury powołane przez malezyjski resort zdrowia będzie również oceniać oryginalność treści, kreatywność koncepcji filmów oraz ich jakość. Odpowiadając na zarzuty dotyczące konkursu, rząd Malezji podkreślił, że nie ma on na celu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną, ale ma promować wiedzę na temat zdrowia seksualnego i reprodukcji.

Prawo w Malezji przewiduje karę więzienia, chłostę oraz grzywny za utrzymywanie kontaktów homoseksualnych. Azjatyckie państwo jest przy tym zamieszkane w 62 proc. przez muzułmanów, ok. 20 proc. stanowią buddyści, a ok. 10 proc. chrześcijanie.

Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.