Koniec z używaniem komórek na przejściach dla pieszych

Opublikowano: 30.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1641

1 czerwca wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowe regulacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach.

Zgodnie z nowymi przepisami pieszy, zachowując szczególną ostrożność, wchodząc na przejście dla pieszych będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem, z wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy będzie miał pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.

Pieszy będzie miał zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych (scenki takie, jak na ilustracji niżej, nie będą już miały prawa bytu – przypis WM).

Nowelizacja wprowadza również zakaz tzw. jazdy na zderzaku na autostradach i drogach ekspresowych. Chodzi o minimalne odstępy, które kierujący będą musieli zachować od poprzedzającego pojazdu, który porusza się tym samym pasem ruchu. Obowiązek zachowywania bezpiecznej odległości między pojazdami nie będzie dotyczyć przypadków, w których kierujący pojazdem wykonuje manewr wyprzedzania.

Ujednolicona zostanie także dopuszczalna prędkość w obszarze zabudowanym – zarówno w dzień i w nocy – do 50 km/godz.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. robi1906 30.05.2021 10:32

  Kolejny kroczek do zwiekszenia wkurzenia i większego zidiocenia w narodzie, po rowerzystach którym wmówiono że mogą wszystko, teraz kolej na pieszych.

  Niedługo biały tubylec w Polsce nie będzie się różnił umysłowo od murzyńskiego analfabety tłuściocha z USA, no bo przecież 30 lat temu obiecywano nam amerykę.
  I fakt, będzie ameryka.

 2. robcioRR 31.05.2021 08:08

  robi wiesz. Jestem przeciw zakazom ale widze co sie dzieje na chodnikach ulicach jezdniach…. te lemingi lazace jak slepiec w komorka w lapie zamiast bialej kaski to jest STRASZNE!! Przeciez oni nie wiedza czy zyja!!!! Najprostszy spsob na samobujstwo teraz to konora w lape i na miasto. Dotyczy to tez kierujacych wszelkimi pojazdami. To jest PLAGA. W tym jednym wypadku uwazam ze maja racje wprowadzajac akurat TEN ZAKAZ. Pozdrawiam.

 3. robi1906 31.05.2021 09:09

  robcio, to o czym napisałeś to tylko listek figowy tego celowego działania doprowadzającego do zakorkowania ruch ulicznego.

  Mało tego, wyobrażam już sobie, jak najduchy dla draki celowo będą hamować ruch by wkurzyć kierowców, tak dla śmiechawy. A to jest kolejny przyczynek by wmówić tym najduchom (wychowanym bezstresowo) że są bezkarni i według mnie, o to tu chodzi, o wychowywanie debili.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.