Koniec z pozwoleniami na budowę domów

Opublikowano: 26.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4750

Od początku nowego roku nie będzie potrzebne pozwolenie na budowę domu bez względu na powierzchnię – mówił minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda.

Od obecnego początku roku można korzystać z uproszczonej procedury budowy domów do 70 metrów kwadratowych. „Zaraz po moim przyjściu na urząd ministra rozwoju przeanalizowaliśmy sytuację domków do 70 m, które już wcześniej mogły być budowane bez pozwoleń. Okazuje się, że te procesy są bezpieczne, a budowy toczą się zgodnie z zasadami sztuki” – podkreślił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Teraz rządzący idą o krok dalej i rozszerzają możliwości co do powierzchni domów budowanych bez pozwolenia. „Nasza decyzja, żeby rozszerzyć przepisy o wszystkie domy jednorodzinne bez względu na powierzchnię – czyli jeżeli budujemy nawet dom 150-200-metrowy, to tutaj również pozwolenie nie będzie potrzebne. Te przepisy od początku roku już będą obowiązywać” – zapewnił polityk.

Budynek będzie musiał jednak spełniać określone warunki. Nie może mieć więcej niż dwie kondygnacje oraz musi być budowany na własne potrzeby. Ustanowienie kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy nadal będzie wymagane.

Na podstawie: Twitter.com, RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 27.12.2022 12:11

    Brak pozwolenia oznacza, że w każdym momencie i zawsze może zostać wydana decyzja nakazująca rozbiórkę gdyby okazało się, że inwestor nie zauważył jednego z tysięcy wymogów. Gdy było wymagane pozwolenie to za zgodność projektu z wymogami odpowiadał udzielający pozwolenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.