Koniec z patologicznymi reklamami leków

Opublikowano: 30.12.2022 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2393

Lekarz, farmaceuta czy aktor nie będą mogli już reklamować leków i suplementów diety. Nowa regulacja zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych w reklamach leków nie zobaczymy m.in. osób wykonujących zawody medyczne. Reklama nie będzie mogła też bezpośrednio nakłaniać dzieci, rodziców lub innych dorosłych do zakupu produktów.

Dr Maciej Hamankiewicz, lekarz, powiedział, że są to potrzebne regulacje. Były Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dodał, iż reklama wyrobów medycznych, zwłaszcza w mediach, niekorzystnie wpływa na zdrowie naszego społeczeństwa.

„Tutaj jest przede wszystkim aspekt medyczny, że pacjenci wielokrotnie ufają temu, co widzą w reklamie i kupują, nie zdając sobie sprawy z tego, iż rzecz, którą kupują – najczęściej jest to suplement diety – wchodzi w intensywne reakcje z prawdziwymi lekami, które przepisuje lekarz. Przekonywanie nas w reklamach, że coś wspaniale działa, tak naprawdę jest rodzajem wprowadzania nas w błąd” – wyjaśnił dr Maciej Hamankiewicz.

Zgodnie z regulacjami zakazana będzie także prezentacja produktów medycznych podczas spotkań, których celem będzie zachęcanie do ich nabywania. Niezgodna z przepisami będzie również prezentacja farmaceutyków w czasie targów, konferencji i kongresów naukowych.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

20

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.