Koniec z kartami pojazdu i nalepkami kontrolnymi

Opublikowano: 05.09.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1765

Organy kontroli ruchu drogowego zyskują dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. Także każdy z nas, poprzez aplikację mPojazd, może sprawdzić historię pojazdu.

„Pakiet deregulacyjny” zniósł obowiązek posiadania przy sobie prawa jazdy, a od 31 stycznia kierowca może zachować dotychczasowy numer rejestracyjny nabytego pojazdu. Ministerstwo Infrastruktury podało: „Zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu jest możliwe, jeżeli był on zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz ma czytelne, utrzymane w należytym stanie tablice zgodne z obowiązującym wzorem. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych nie dotyczy tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą Polski”.

Ponadto od 4 września Polacy mogą się pożegnać z kartami pojazdu i nalepkami kontrolnymi. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, ogłosił: „Likwidujemy kartę pojazdu oraz nalepkę kontrolną”.

Polityk zwrócił uwagę na to, że zaoszczędzi to kierowcom pieniędzy: „Koszty wyrobienia karty pojazdu czy nalepki kontrolnej to prawie 100 złotych. Kwota ta pozostanie w kieszeni właścicieli pojazdów i nie będzie ona wydatkowana w momencie rejestracji pojazdu”.

Od 17 września wejdzie w życie nowa zmiana w taryfikatorze mandatów. Pojawi się pojęcie recydywy. Jeśli w ciągu dwóch lat popełnimy wykroczenie z tej samej grupy, możemy zapłacić nawet dwukrotnie wyższy mandat.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 06.09.2022 03:01

    Bezmózgi stanowią o prawie sami go nieprzestrzegając bo chroni ich immunitet lub tworzą państwo policyjne podpłaszczykiem dobra wspulnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.