Koniec z jednodniowymi zakupami dla Białorusinów

Opublikowano: 04.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2131

Polska będzie w dalszym ciągu wydawać Białorusinom wizy krótkoterminowe niezależnie od zniesienia wiz „na zakupy”. Taką informację podaje telewizja Biełsat, powołując się na polskie MSZ.

Od 2 stycznia Białorusini nie będą otrzymywać polskich wiz Schengen typu C „na zakupy”. Tę informację Sputnik potwierdził w centrum wizowym Polski.

Te wizy cieszyły się dużą popularnością w Brześciu i Grodnie, położonych niedaleko polskiej granicy. Po otrzymaniu takiej wizy Białorusin mógł podróżować na niej do innych krajów strefy Schengen.

Zmiany w wydawaniu wiz strona polska wyjaśniła względami czysto technicznymi. Jednocześnie MSZ oświadczyło, że teraz przy składaniu wniosku o wizę Białorusini będą musieli okazywać potwierdzenie rezerwacji zamieszkania.

„Z punktu widzenia obywatela Białorusi zmiany w czasie załatwiania formalności wizowych będą nieodczuwalne. Zgodnie z jednolitym wykazem dokumentów zmiana polegać będzie na konieczności rezerwacji hotelu w Polsce lub wynajmu pomieszczenia na cały okres pobytu” — mówi MSZ Polski.

W celu otrzymania wizy potrzebne są, tak jak wcześniej, ubezpieczenie medyczne i potwierdzenie posiadania wystarczających środków do życia.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Husar
Użytkownik
Husar

Bez ulicy nie doczekamy się chyba narodowego rządu lub bez utworzenia od dołu własnych struktur rządowych, które uznamy jako naród za ważniejsze od obecnych zainstalowanych zewnętrznych struktur okupacyjnych.

Na zdrowy rozumu, ponowienie Unii Lubelskiej w wykonaniu Polski i Białorusi, do której za pewne dołączyły by się Węgry, Słowacja, Czechy, Chorwacja, automatycznie by zrównoważyło siły w regionie przeciw zjednoczonych nacji hybryd zachodnich na usługach żydowskich zakonów tworzących UE – Federację niemiecką zjednoczonych landów , Zjednoczone prowincje francuskie i pozorne landy beneluxu, które chcą niewolić i wyzyskiwać Słowian i nasze ziemie.

A tymczasem kolejne marionetkowe rządy sterowane z zewnątrz realizuję antypolską rację stanu.

W interesie Polaków jest utrzymywać rodzimą kulturę słowiańską i dobre stosunki z Słowianami tworzącymi dziś osobne Państwa. Bo Niemcy i Francuzy, Belgowie to obce wrogie nam narody.

Kain
Użytkownik
Kain

Husar 100% racji popieram dobre stosunki z sąsiadami w regionie i parcie na ekonomiczne korzyści a nie lizanie d….. USA i Koszernym cwaniakom….

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Gdyby tu Polak rządził, to natychmiast powstałaby unia Polsko-Białoruska, bo to najbliższa nam nacja, właściwie niemal taka sama jak nasza – oczywiście mają swój język, kulturę, religię – ale Białorusini są nam najbliżsi i moglibyśmy razem z nimi (a potem z innymi) bardzo wiele ugrać na polu gospodarczym, geopolitycznym! Ruchy polskojęzycznego rządu są wyraźnie antypolskie i godzą w interesy polskiego narodu! Ktoś słusznie powiedział, że należy tworzyć organizacje narodowe od dołu – w każdej wiosce, mieścinie, dużym mieście, w każdej dzielnicy itd. I niech się nawet różnią ideowo, w szczegółach, to nie szkodzi – później przyjdzie czas kiedy te siły skrzykną się pod sztandarem walki o odzyskanie niepodległości Rzeczpospolitej!