Koniec z botami podszywającymi się pod ludzi

Opublikowano: 06.10.2018 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1634

Amerykański stan Kalifornia wydał ustawę mówiącą o tym, że ludzie muszą być poinformowani, czy rozmawiają z botem czy z osobą fizyczną. Ustawa, która wejdzie w życie 1 lipca 2019 r. została już podpisana przez gubernatora Jerry’ego Browna. Dotyczyć będzie firm, które posiadają usługi czatu online, często obsługiwanego przez boty.

Nowe prawo ma za zadanie zwalczać boty komercyjne i polityczne, które starają się wpływać na opinie ludzi w Internecie. Dotyczy to botów używanych na platformach mediów społecznościowych, takich jak “Twitter” i “Facebook”.

Zgodnie z prawem, wszystkie boty używane w Internecie będą musiały wyraźnie określić, że nie są prawdziwymi osobami. Obejmie to konta takie jak “Endless Screaming” na “Twitterze”, który publikuje automatycznie generowane wiadomości co 10 minut.

Boty online stały się dużym problemem w ciągu ostatnich kilku lat, po tym, jak wyszło na jaw, że zostały użyte, by wpłynąć na wyniki wyborów prezydenckich w 2016 roku.

“Twitter” ogłosił w tym roku plan pozbycia się tego typu kont i potwierdził, że zablokował on miliony podejrzanych użytkowników. Boty są jednak obecne również na innych platformach, więc prawo Kalifornii byłoby kolejnym krokiem w kierunku zmniejszenia ich wpływu.

Pytanie brzmi – w jaki sposób ustawa ta zostanie wdrożona? Czy profile w mediach społecznościowych muszą jednoznacznie określać, czy są botami? Obecnie dokładniejsze wytyczne projektu pozostają nieznane.

Autorstwo: B
Fotografia: StartupStockPhotos (CC0)
Na podstawie: IFLScience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.