Koniec z antyspołeczną reprywatyzacją

Opublikowano: 12.08.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1584

Sejm przyjął nowelizację „Kodeksu postępowania administracyjnego”. Daje to możliwość zatrzymania decyzji reprywatyzacyjnych. Teraz tylko potrzeba podpisu prezydenta.

Odrzucono dwie z trzech poprawek proponowanych przez Senat. Jedna, którą uwzględniono, poszerza liczbę przypadków, które uniemożliwiają podważenie ważności decyzji. Odrzucono poprawki, które umożliwiały dokończenie trwających już postępowań i wydłużenie vacatio legis z 30 dni do 3 miesięcy.

Wczorajsza demonstracja lokatorów przed Sejmem była głosem tych, którzy o krzywdach wyrządzanych przez reprywatyzacje wiedzą niemal wszystko. Domagali się, by zakończyć wlokącą się sprawę reprywatyzacji, uchwalając nowelizację Kpa. Żądali zakończenia postępowań, które niosą ludzkie dramaty i dać lokatorom szansę na normalne funkcjonowanie. Dobrze, że ich głos został usłyszany.

Oznacza to jednak ostry konflikt z Izraelem i lobby izraelskim w USA. „Państwo Izrael nie pójdzie na kompromis w pamięci o Holokauście. Potępiam uchwaloną dziś ustawę polskiego Sejmu, która godzi w pamięć o Holokauście i prawa jego ofiar” – napisał minister spraw zagranicznych Izraela Yair Lapid, manipulując argumentami o Holokauście i jego ofiarach. Można też spodziewać się niebawem ostrych amerykańskich reakcji.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.