Koniec wolności słowa w Szwecji

Opublikowano: 25.09.2013 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 199

Publiczne spotkanie dwóch przywódców zwalczającej islamizm English Defence League, Tommy’ego Robinsona i Kevina Carrolla, zaplanowane w Malmö, zostało odwołane i przeniesione do Internetu.

Jak oświadczyli organizatorzy, redakcja „Dispatch International” i Free Press Society, nie można już uważać, że w Szwecji obecna jest wolność słowa i prawo do zgromadzeń. Przytaczamy komunikat DI i FPS w tej sprawie.

Szwedzkie władze, uzasadniając to obawą przed zamieszkami, nie zgodziły się na wynajęcie żadnej sali na przeprowadzenie debaty. Organizatorzy zdecydowali się więc na przeniesienie spotkania do tajnego miejsca, z którego będzie ono transmitowane przez Internet.

Każdy, kto za niewielką kwotę wykupi transmisję poprzez streaming internetowy, będzie miał szansę dowiedzieć się, że Szwecji nie można już nazywać krajem o funkcjonującym systemie demokratycznym. Fundamentalne i niezbywalne kamienie węgielne demokracji, takie jak prawo do wyrażania opinii i wolność zwoływania zgromadzeń są nieobecne w tym kraju.

W Malmö organizatorzy próbowali wynająć różne sale. Nie stanowiło to problemu do momentu kiedy zapewnili, że samo spotkanie zostanie przeprowadzone w sposób pokojowy, niemniej jednak istnienie ryzyko, że na zewnątrz mogą zgromadzić się mniej pokojowo nastawieni faszyści. Wszyscy decydenci wycofali się ze zgody na wynajem, mimo zapewnień, że na pewno pojawi się policja.

Malmö to miasto, w którym rządzi motłoch. Wrzeszczący i rzucający kamieniami chuligani zastraszają pokojowo nastawionych ludzi i naruszają prawa konstytucyjne.

Przeciwnicy demokracji może wygrali bitwę, ale nie wygrają wojny o nasze prawa. Dispatch International i Free Press Society zadecydowały o transmisji internetowej ze spotkania, które odbędzie się w ukrytym miejscu przy ograniczonej liczbie gości.

Ku zaskoczeniu organizatorów, także początkowa zgoda na wynajem sali w Kopenhadze została cofnięta, co nie wróży dobrze demokracji w tym kraju. Transmisję z Kopenhagi przewidzianą na 29 września będzie można obejrzeć po wniesieniu niewielkiej opłaty (także po tym terminie).

Pokryje to koszty całego spotkania, w tym stronę techniczną. Na specjalnie utworzonej na Facebooku grupie będzie można zadawać pytania Tommy’emu Robinsonowi i Kevinowi Carrolowi. Paradoks polega na tym, że teraz także wszyscy [zainteresowani] Szwedzi dowiedzą się, co Tommy i Kevin mają do powiedzenia na temat złej kondycji Szwecji.

Szwecja zbliża się do warunków panujących w Niemczech w latach 30, kiedy to naziści decydowali, kto może przemawiać publicznie, kto nie. Teraz wolność słowa możliwa jest tylko w Internecie.

Autor: Hans Erling Jensen
Tłumaczenie: JG
Źródło oryginalne: Free Speech Europe
Źródło polskie: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
StanSad
Użytkownik

Ot i skutki ideologii tolerancji, wobec tych, którzy nie są tolerancyjni. Jak można być poprawnym politycznie wobec politycznie niepoprawnych? Oto jest pytanie.
Aha. Szwecja nie jest państwem demokratycznym i nigdy nim nie była! To monarchia konstytucyjna, w której rządy sprawuje demokratycznie wybrany parlament. I nigdzie nie jest powiedziane, że tak będzie wiecznie.