Koniec kombinowania?

Opublikowano: 10.05.2013 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Brytyjskie terytoria zamorskie, uchodzące za raje podatkowe, będą wymieniać informacje bankowe z W. Brytanią, Francją, Niemcami, Włochami i Hiszpanią. Ma to ułatwić walkę z unikaniem zobowiązań podatkowych i nielegalnymi źródłami finansowania.

Jak informuje PAP, wśród wysp, które zgodziły się automatycznie udostępniać informacje bankowe pięciu rządom państw UE, znalazły się: Anguilla, Bermudy, Wyspy Dziewicze, Montserrat, Kajmany oraz Turks i Caicos. Chcą one uchodzić za ośrodki finansowe dobrze regulowane i przestrzegające standardów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Udostępniane dane będą obejmować nazwiska, adresy i daty urodzenia posiadaczy kont bankowych, a także numery, stan oraz szczegółową historię tych kont. – „To ważny krok naprzód w zwalczaniu nielegalnych źródeł finansowania i nowy globalny standard w walce z uchylaniem się od zobowiązań podatkowych” – podkreślił brytyjski minister finansów George Osborne.

Komentatorzy zauważają, że decyzja podatkowych rajów zbiega się z przyjęciem w USA ustawy FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act), która grozi zagranicznym instytucjom finansowym wysokimi grzywnami, jeśli nie współpracują w ściganiu osób ukrywających pieniądze za granicą lub uchylających się od obowiązków podatkowych.

Do inicjatywy przystąpi też dependencja Korony brytyjskiej (terytorium w praktyce zależne od Wielkiej Brytanii, choć formalnie niewchodzące w skład Zjednoczonego Królestwa) Isle of Man. Zainteresowanie wyraziły również dependencje Guernsey i Jersey. Wszystkie trzy wyspy położone u wybrzeży Francji już mają automatyczny system wymiany informacji z brytyjskim fiskusem.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o